Sorunlu Komşular Ve Hayvan Beslenmesi?

duman27-08

Arkadaşlar selamlar öncelikle yaklaşık iki buçuk yıldır apartmanın bodrumunda ve bahçesinde hatta büyüdükleri için artık etrafta geziyorlar kedi bakıyorum bu serüvene ilk kızımla başladım ve yavrularıyla vs su an toplamda üç kızım var evimde de yine aynı kızımın son yavrularından olan iki oğlumu sahiplendim
Çok uzatmak istemiyorum konuya gireyim apartmanda bir- iki sıkıntılı tipler var ama özellikle biri acayip bi tip
Kedimin ilk gelişi ve beslemeye başlayışım apartmana girip en üst kata yani bizim kata çıkmasıyla oldu o gun kapıyı açtığımda onu gördüm ve bir daha ne o beni ne de ben onu bırakmadım hayatıma böyle tesadüfi bi girişi oldu
Bu kısmı atlıyorum yorumda bahsederim güncel konuya geleceğim
Bugün bu kadın babamı durdurmuş babam da apt yönetici zaten
İşte bodrum kat çok kedi kokuyor bodrum katta kedi bakılmaz çok meraklı olan alsın evinde baksın fotoğraf çekip whatsapptan şikayet edeceğim bilmem ne saydırmış durmuş
Ondan sonra babam ve birkaç komşu karşı çıkınca tabii yandaş birini bulamayınca çekip gitmiş
Çok takıntılı bi tip ne zamandır zaten sitedeki birkaç soruna takıyordu şimdi kedilere de sarmış
Kimsenin hoşlaşmadığı sevmediği bi kadın
İşi gücü yok boş kalıyor böyle nereye taksam diye didik didik arıyor resmen
Neyse diyelim şikayet etti en fazla ne yapabilir?
Ayrıca şikayet gibi yollara giderse biz buna karşı ne yapabiliriz?Derneklerle hayvan sever topluluklarla falan iletişime geçmem işe yarar mı?Üstelik bir topluluğun üyesiyim zaten
En kötü senaryoyu düşünüyoruz elbette yoksa bu kadın konuşur konuşur bi şey de yapamaz öyle tiplerden ama işte masum hayvanlara da sarmış en sonunda
Yardımcı olabilecek var mı?

6 CEVAP

tengrist

Site yönetim planında aksi bir madde olmadığı sürece hiçbir şey yapamaz. Varsa da madem herkes sizin gibi duyarlı o zaman değişime gidersiniz. Bu apartmanınız ve eviniz için geçerlidir, Site içerisine, park ve bahçelere gelince... Hayvanları koruma kanununa göre, hayvanın kendi rızası ile girdiği her alan, özel-kamu fark etmeksizin o hayvanın yaşam alanıdır. Burada site yönetim planında hayvan beslenemez maddesi olsa dahi, site bahçeleri, ağaçlı alanlar "ortak yaşam alanı" olarak belirtilmiştir. Gerek belediyelerin, zabıtanın gerek site sakinlerinin, hayvanları ortak yaşam alanından uzaklaştırması, barınma,beslenme haklarına engel olmaya çalışması suçtur.
Eğer gerçekten dediğiniz gibi koku yok ise, besleme alanlarında hijyene dikkat ediyorsanız hiçbir şey olmaz. hakaret, tehdit gibi boyuta ulaşır ise siz şikayetçi olursunuz cezasını alır oturur yerine.

duman27-08

Diğer yorumda bahsederim dediğim kısımda ilk zamanlar kedim tekti ve bodrumun apartman kısmına giriş kapısı açık duruyordu yine bahçeye çıkışta açıktı ve sadece bu kedim yukarı bizim kata kadar ara sıra gelirdi hatta gece öyle ufak tefek şeyler de veriyordum yesin diye
İşte kedim de inadına gidip bu kadının paspasına yatıyormuş sonra kadın tabi yine başladı saydırmaya işte kedi istemiyorum her gün paspas yıkıyorum yine kıl tuy olmuş paspasım gibi şeyler
Bizde ardından bodrumun o kapısını kapattık ve tamamen apartmanla ilişkisi kesildi oranın
Şu an zaten bizden hariç bodrumu kullanan bile yok bahsettiğim kadının bodruma inme amacı dahi yok ama işte dediğim gibi illa bi şeylere sarması gerekiyor
Üstelik bahanesi de kokuymuş
Hiçbir şekilde koku yok o kadar temiz bakıyorum zaten geniş bi alan camlar var yine kapı genelde açık yani havalanıyor sanılan gibi karanlık havasız bi yer de değil direkt bahçeyle bağlantılı ve aydınlık bi ortam
Sadece bu bahsettiğim kedim biraz yaşlandı ve bazen köşe bucak yerlere çiş yapma gibi durumları oluyor onu da yani hemen temizliyoruz
Kadının amacı tamamen aylak kalmamak adına bi şeylere takıp milleti huzursuz etmek ve şikayet edeceğim diye korkutmak kısacası
Kaç aydır yazlıktaydı yeni geldi başladı yine huzurumuzu kaçırmaya

duman27-08

Evet gerçekten koku yok kumları her gün temizleniyor hatta etrafı da olabildiğince süpürüyorum
Ben orda kedi bakmasam eminim çok daha tozlu bi yer olurdu
Çünkü hangi biri inipte düzenli Bodrum temizleyecek havalandıracak
Kadın takıntılının teki maalesef eminim her gece yatmadan acaba yarın apartmanın neyine taksam diye düşünüyordur kocası yıllar önce öldü evde tek yaşıyor can sıkıntısından millete sarıyor işte

duman27-08

Bu arada güncel
Başına bu tarz şeyler gelmiş ve karşı tarafı susturabilmiş olanlardan da ekstra tavsiye bekliyorum kadının sağı solu belli olmaz bu saatten sonra bende ona karşı insaflı yaklaşacağımı düşünmüyorum diğer olay ayrıydı tamam paspasının kedi kılı olması herkesi rahatsız edebilir ama Bodrum katı kullandığı bile yok inanın ki
Arka bahçeye indiği hiç yok
Sırf bundan ötürü bu konuyu takıntı haline gelip laf yaptığı için zaten bi daha yüzüne dahi bakmam onun
Bodrum katı sürekli kullanan ve rahatsız olan biri olsa hadi anlarım ama rahatsız olunacak bi şeyde yok ki alt tarafı genellikle gündüzleri içerde bile olmayan üç kediden bahsediyoruz

HaydutveNazli

Kalbi taşlaşmış, umarım zarar vermez

Emirrckr

Her sitede olan tipler..
Kimisi esip gürler kimisi ciddi anlamda uğraşır istediğini elde etmek için bu tiplerin.
Sizde elinizden geleni ardınıza koymayın ve asla pes etmeden sokak canlarını beslemeye devam edin.
Bodrum katı kullanmıyor bile olup size laf yapması zaten dediklerinizi kanıtlar nitelikte.
Sanırım evde boş boş oturmaktan,kafasına sürekli bir şeyler takıyor ve bunlarla uğraşıyor.
Özellikle bu tiplerle uğraşmak zor ama korkutmak kolaydır.
Asla geri adım atmayın derim,geri adım attıkça farklı sorunlarla size geri dönerler.
İlk dediğiniz olay elbette kapısının önünde kedi yatsın istemeyebilir ama buna gayet iyi bir çözüm bulmuşsunuz zaten.
Hala neyin peşinde?Şimdi de onları bodrumdan attırtmak istiyor.
Bodrumdan attırırsa bu sefer de bahçede çok kedi var,sürekli kakalarını yapıyorlar gibi bir bahane bulacaktır.
Bu tiplerin bahaneleri bitmez.
Tehdit vs.ederse de yukarıdaki arkadaşın dediği gibi direkt şikayet edin.Derneklerle de iletişime geçin.
Bu arada eğer dayattığı gerekçeler ortada yoksa(koku vs.)zaten kedilerinize yasal olarak hiçbir şey yapamaz.