Kedisini Kusırlaştırmış Olan Yazabilir Mi Acill!

mia1598

Kedimi bu sabah kısırlaştırdık. Saat 11.30 da ameliyatı bitti ve saat 13.30 da uyandı anestezi etkisi birkaç saat sürer dediler Ece getirdik hala devam Ediyor . Bu anestezi kaç saat sürer daha ? Bir de anestezi geçince su ve mama verin sesi ama hayvan dün akşamdan beri aç ve susuz diye şimdi bir tatlı kaşığı ıslak mama verdim . İştahla yemesini bekliyordum ama çok iştahsız yedi hatta ben elimle yedirdim . Boyunluğu yüzünden rahat giyemiyor ve sürekli çıkartmaya çalışıyor 1 hafta kaldın dediler . Zaten üzülerek kısırlaştırdım bide şu anestezi etkisi bir türlü geçmeyince böyle dolanması daha da moralimi bozuyor . Lütfen kedisini kısırlaştıranlar bana biraz bilgi versin

9 CEVAP

BanuYuzgec

Ben de çarşamba günü kısırlaştırdım ama biz boyunluk kullanmadık sargı var ilk gece anestezinin etkisiyle zor geçti ama iştahında sorun olmadı ben de elimle yedirdim gece onbir gibi verdik yaş mamasını benim kedimin uyanması daha uzun sürdü bugün biraz daha iyi ama anestezinin vücuttan atılması biraz zaman alıyor sanırım hâlâ hareketsiz ve çok uyuyor mamasını suyunu yatağına götürünce yiyor geçmiş olsun size ilk gece biraz zor geçiyor

mia1598

Yan tarafından oldu ameliyatı sadece 2-3 dikiş attılar şimdi biraz daha iyi teşekkür ederiiz

BanuYuzgec

Tamamen iyileşmesi için bit hafta on gün kadar geçmesi lazım dedi veterinerimiz

mia1598

İnşallah düzelir biran önce

Gul36

Geçen hafta da konuşmuştuk bu konuyu. Uzunca anlattım bizim ameliyat sürecini. Bir göz atın isterseniz. Acil şifalar diliyorum miniğinize.

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/17473-disi-kedi-kisirlastirma-operasyonu

Gul36

Bir de ameliyatı yan taraftan mi yoksa alt kısımdan mı yaptılar? Bizimki yan taraftan oldu, boyunluğu 4. Gün sabah çıkarttık. Kendisi yalayarak yarasının kapanmasını sağladı. Tabii siz yine de kendi veterinerinizi dinleyin.

onurtemiz

Ben 1 ay sonra kısırlaştıracağım kedimi. Siz nerede kaç a yaptırdınız? İstanbul’dayım ben

mia1598

Biz Sultangazi veteriner kliniğinde yaptırdık 400 tl ye yaptırdık. Önce arayıp veya oraya gidip hangi gün kısıtlaştırmak istediğinizi saatleri falan belirliyorsunuz . Daha sonra da kısırlaştırma süreci başlıyor

mia1598

Bizimkisi 1-2 haftaya iyileşeceğim göre. Size bu süreçte neler yaşadığımı da anlatırım siz bana yazarsınız .çünkü ilk gün baya sıkıntılıydı bizde