Kedim İshal Ne Yapmam Lazim

livicarmen

kedim ishal ama civik bi ishal degil sadece diskisi yumsak ve dun ic parazit yaptirdik gecenlerde probiyotik verdik hala gecmedi ne yapmam lazim

13 CEVAP

Mini2019

İshalin 100 tane sebebi olabiliyor. İç parazitle çözülecek bir şey değil maalesef.
Kedi ishal ama hasta halde mi?
Su gibi mi, yoksa kıvamlı mı. Yakında mama değişti mi? Ev soğuk mu. Mamayı kesip sadece haşlanmış tavuk verince 2. Günde kesiliyor mu. Probiyotik verdiniz mi…

Mini2019

Mamayı vermeyin artık. Evde varsa tavuk haşlayın şimdiden. Probiyotik de, fortiflora öneririm. Çok iyidir. Tanesi 20 tl falan.
Probiyotiği 7 gün kesin kullanmanız lazım.

mybabymars

Kaka yaptığında aşırı derecede kötü kokuyor mu? Bir de rengi nasıl? Bunlara göre de değişiyor bizim de geçmeyen ishal vardı. Önce probiyotik sonra gastrointestinal mamaya geçiş denedik ishal hala gelmeyince giardia diye bir parazit kaptığını öğrendik, ki bizimki hiç dışarıya çıkan bir kedi değil 6 haftada bir düzenli iç dış parazit de oluyor, belli olmuyor neden olduğu. Soğuklar başladığından beri olduysa fark ettikçe belki uyuduğu yerlere bir minder battaniye vs atabilirsiniz biz yerde yatmasına da çok müsaade etmiyoruz ama o dönemde veterinerimiz yaş mama kakasının daha yumuşak olmasına sebep olacağı için biraz kesmemizi önermişti. Bir de tavuk meselesini de veterinerinize sorup deneyin bizimkine o dönemde o da iyi gelmemişti.

Hejopolu

Tahmini kaç gündür ishali devam ediyor acaba. Benim kedilerim de üşüttüklerinde sürekli ishal oluyorlar ancak henüz bir sorun olmadı sizin de endişelenmemeniz gerektiğini düşünüyorum

Mmtklndr

Veterinere sordunuz mu? Aşıdan sonra mı oldu ? Herhangi bir rahatsızlığı yoksa haşlanmış tavuk göğsü verebilirsiniz kedim ishal olunca yediriyorum kakası katılaşıyor

livicarmen

soguklar geldiginden beri boyle tam gun olarak bilmiyorum malsf

livicarmen

veterinere sordum dun ic parazit yaptirdik sali gunu kontrol var sizce ondan once yine goturiyim mi

livicarmen

su halde degil kivamli hasta degil mama degismedi ama ev soguk mamayi kesmedim yarin haslanmis tavuk vermeyi dusunuyorum gecenlerde probiyotik verdim bugun yine verdim

livicarmen

ben petshoptan aliyorum 50 tl.. mama vermeyi ne zamana kadar kesiyim acaba cok tesekkur ederim oneriniz icin ve 7 gun boyunca veriuim di mi 7 gunde bir degil

Mini2019

Petshoptan alınanları bilmiyorum. Evet 7 gün boyunca hergün sabah 1 ölçü verilmeli.

Mama kesin derken, mama yerine haşlanmış tavuk verilmeli. Aç bırakmak değil.
2. Günde belli olur genelde. Eğer buna rağmen durmuyorsa, ciddi bir sorunun habercisi olabilir

Mini2019

Petshoptan alınanları bilmiyorum. Evet 7 gün boyunca hergün sabah 1 ölçü verilmeli.

Mama kesin derken, mama yerine haşlanmış tavuk verilmeli. Aç bırakmak değil.
2. Günde belli olur genelde. Eğer buna rağmen durmuyorsa, ciddi bir sorunun habercisi olabilir

livicarmen

tesekkur ederim

Sabisim

Ben kedimin dışkısı yumuşak olduğunda tavuk göğüsü haşlayıp veriyordum bir ara çok dengesizdi dışkısı. Veterinere söylediğimde probiyotikli malt önerdi. Şuan düzenli kullanıyoruz artık olması gerektiği kıvamda.