Yavru Serçe

inchi

yuvasından düştüğünü düşündüğüm uçamayan yavru bir serçe buldum uçmayı öğrenene kadar evde bakamaya karar verdim nasıl bakabilirim

2 CEVAP

Infernus

Evde bakamazsınız. Tek çare serçelerin çok olduğu yeşillik bir alana bırakmak. Yüksek bir ihtimal diğer serçeler beslemek için geliyorlar karnı aç olduğu için bağırınca. Bir ümit yaşama şansı var diğer serçeler beslerse. Öbür türlü üzgünüm ki büyütemezsiniz. Çok küçükse sizin verdiğiniz şeyleri yiyemeyecektir.

muezzagumus

Geçen yıl kızım minicik bir serçe bulmuştu bahçeden çocuklar zarar verecek diye eve getirdi benim de evde 10 tane kanarya 2 tane muhabbet kuşu vardı. Kuşları da çok seviyoruz ailecek Bakarız inşallah dedim küçük bir kafese koyduk irmik, kuş yemi verdik yedi. Ama kafesten hoşlanmadı sürekli çocukların ve benim omzumda duruyordu. Serçe yabanidir aslında ama bu bize çok alıştı korkmak nedir bilmiyordu. İrmik, kuş yemi verin yerse ne mutlu.