Kanarya Kafesinde Sırt Üstü Duruyor.

kooksvante

Merhabalar. Komşumuz bugün yeni bir kanarya edindi. Anlattığına göre geldikten bir müddet sonra kuş kafesinin tabanına sırt üstü yatıp hareketsiz kalmış. Kuşa dokunduktan sonra bir anda fırlamış. Daha sonra kafasını yemliğinin içine gömüp değişik hareketler yapmış. Kuşu gördüğümde tek gözü kısıktı ve bir kanadı diğer kanadına göre daha aşağıda sarkık duruyordu. Sağlık sorunu yaşamış olabilir mi? Böyle davranmasının nedeni nedir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim...

2 CEVAP

Sabisim

Merhabalar kanaryalar kendini tehlikede hissettiğinde ölü taklidi yaparlar..

Suerk

Evet belli ki çok stresli hayvancağız. Ölü taklidi yapmış. Rahatlaması, onun için sessiz sakin huzurlu olan bi yerde rahatsız edilmemesi gerek. Ama yine de bir veterinere danışmakta dayda var. Kanadın düşük olması garip. Veterinere götürüp daha da strese sokmaktansa vidyoya alıp gösterebilirsiniz.