Papağanım Yemek Yemiyor V

Berrinnn

Cennet papağanım var yaşlı yemini fazla yemiyor elimi ısırıyor felan fazla halsizlik olmasa da sıvı su gibi idrar yapıyor dışkısı ishal değil bir bilgisi olan var mı

1 CEVAP

aslihan_e

O idrar dediğiniz ishaldir, onlar ayrıca idrar yapmıyor ki, ishal olunca su dışkılayabiliyorlar. Bazen normal bazen ishal yapıyordur, kuşlar idrar yapmazlar. Kanatlıdan anlayan bir veterinere götürmeniz en doğrusu olur. Kuş satanlar da anlayabiliyor. Onların probiyotik, antibiyotikleri falan oluyor, alıp kullanmanız gerekebilir. En basitinden yerse havuç vermeniz fayda sağlar. Onun dışında bir süre sadece kanarya yemi olarak satılan sade aspur tohumundan verirseniz o ishale çok iyi geliyor. Ev yapımı elma sirkesi varsa suyuna birkaç damla eklemeniz de işe yarayabilir.