2 Yaşında Bir Kedi Aldım Petshoptan Bugün Elimi Isırdı Kuduzdan Korktuğum İçinde Sormak İstediö

TFPS

Scottish fold cinsi bir kedi önceden bir evde beslenmiş aşıları yapılmış kuduz riski var mıdır petshopta aşıları tam denildi ama korkum var yani bilenler cevap verebilir mi?

22 CEVAP

aslihan_e

Sizin kuduz için korkunuz olmasına gerek yok, ülkede duyulmuş şey değil kediden kuduz geçmesi de, o hayvanı iki yaşında petshopa verenlerin, bu devirde hâlâ kedi satanların hiç Allah korkusu yok belli ki. Ben olsam ben de ısırırım yani, ne olacak oradan oraya, oradan oraya, kim bilir nasıl korktu yavrucak. Aşıları yapıldıysa bir aşı karnesi olur, vermediler mi? Varsa kuduz aşısı kesinse hayvanın zaten korkmaya gerek yok. Karne falan yoksa, aşılarını en baştan iki doz yaptırmanız gerekli, öyle lafla sözle olmaz.

Ketonmanya

Lütfen o pet shop'un adını ve adresini paylaşın bizimle. Cimer'e şikayet oluşturalım. Hayvan satışının yasak olduğunu acı acı tecrübe etsin arkadaş.

Keşke satın almak yerine buradaki ilanlardan sahiplenseydiniz .

tengrist

Kedilerden bulaş olması için yaranın derin olması gerekiyor. O da binde bir ihtimal hatta neredeyse . Bu kadar bilinçli bir insansınız da neden hayvan üretimine ve ticaretine destek veriyorsunuz onu sormak isterim ben de müsadenizle, çünkü siz canlı ticareti destekledikçe ve hayvan üretimi devam ettikçe biz ülke olarak asla sahipsiz sokak hayvanı probleminden kurtulamıyoruz ve bu da kuduz paniğine sebep oluyor

Sabisim

İlla para verip üreticilerden cins kedi alacağınıza barınaktan sahiplenseydiniz keşke. Barınaklar sokağa terk edilmiş cins kedilerle dolu. Karnesi yok, çipi yok hayvanında sağlığı için aşılarını en baştan yaptırmanızı öneririm.

simbakedi

malzeme karşılığı ya da para karşılığı can almışsınız niye linçlendiğinizi anlamamanız çok komik olmuş 2024 yılına giricez az araştırma az bilinçlenme lütfen

TFPS

Ve kedi şuan çok mutlu yanımızdan ayrılmıyor oyunlar oynuyor bizimle eğleniyor yani yaptığımdan pişman değilim üstüne cins kedi merakımda yok şansa denk geldim orda görünce üzüldüm petshoptan kurtarmak istedim yaptığımız yorumlara dikkat edelim önceden kedim öldü yaşlılıktan o yüzden almıyordum ama o kediyi orda öyle görünce almazsam caniliktir dedim sokaktan kedi alabileceğim bir şehir değil bingöl kediler insanlardan çok korkuyor burda sokağa çıkıp beslerken bile kaçıyorlar insanlardan.Yaptığım şey hakkında direkt kötü konuşacağınıza birazda destek çıkmanızı beklerdim. Üreticiden falan almadım adam kedi satan biri bile değil normalde.Balık beslediğim için biliyorum yani lütfen yorumları düzgün yazalım

simbakedi

hayır petshoptan üzülerek aldığınız kedi yerine üzüleceğiniz yeni kediler üretecekler ve üretimi sağladıkları anne kedi sağlık sorunları yaşayınca sokağa ölüme terk edecekler. yavrular da sağlıklı bir ortamda olmadıkları için hastalıklarla yaşayacaklar zaten hastalıklı ırklar bunlar. kimse o kedi ölsün demiyor zaten ama bu çarkın bir parçası olmamak çok zor değil. buna destek olduğunuz sürece devam edecek. birileri çocuk satıyor ve siz 1000 liralık kıyafet karşılığı çocuğu kurtarıyorsunuz ama o çocuğun yerini başka çocuklar kaplıyor şimdi. buna benzer mantık var ama olay hayvan olunca insanlar onu can olarak görmüyorlar maalesef. kediye çok iyi koşullar sağlayıp mutlu etseniz de bu çarkın parçası olduğunuz gerçeğini değiştirmez. uzun ve sağlıklı bir ömrü olur umarım zaten kimsenin derdi kedi değil

simbakedi

ayrıca bingölde kedi yok tarzındaki yorumlarınız da dünya saçması herhangi bir veterinere bile gitseniz kedi bulursunuz sadece sahiplenilecek kediler sokakta değiller. hastası, terk edilmişi, hayvanseverler tarafından tedavi edileni vs bir sürü seçenek var yani. ayrıca benim kedim de dünya korkağı bir kedi bu kediyi yakalamaya çalışan kadın 20 gün uğraştı ve bir gün yakaladı biz de öyle sahiplendik. sadece biraz bilinçlenin ve bunu araştırın. hayvan satmıyosa verseydi bedavaya yani niye malzeme karşılığı alırsınız ki. ben hayvan satan herhangi bir yerden alışveriş bile yapmam bi de kedi karşılığı satıcıyı ödüllendiricem

TFPS

Arkadaşlar kediyi aldığım yere sahibi bin lira karşılığında vermişti bende kediyi orda görünce çok üzüldüm bin liralık malzemr karşılığında kediyi aldım neden bu kadar linçledinix anlamadım

TFPS

Arkadaşlar kediyi aldığım yere sahibi bin lira karşılığında vermişti bende kediyi orda görünce çok üzüldüm bin liralık malzemr karşılığında kediyi aldım neden bu kadar linçledinix anlamadım

TFPS

Hocam kediye çok üzüldüğüm için aldım linçlemenize gerek yok kedi petshopta kalsa daha mı iyiydi yani

TFPS

Hocam kediye çok üzüldüğüm için aldım linçlemenize gerek yok kedi petshopta kalsa daha mı iyiydi yani

TFPS

Hocam kediye çok üzüldüğüm için aldım linçlemenize gerek yok kedi petshopta kalsa daha mı iyiydi yani

TFPS

Hocam kediye çok üzüldüğüm için aldım linçlemenize gerek yok kedi petshopta kalsa daha mı iyiydi yani