Kuşumun Gagası Soyuluyor Yardım Edin

78kedi78

Merhaba bugün akşam kuşumu severken gagasının soyulduğunu fark ettim altdan üste doğru soyuluyor ilk defa böyle bir şeyle karşı karşıyayım ne olduğunu da bilmiyorum bilen varsa bana lütfen yardım edebilir mi acil 🙏🏻

8 CEVAP

Ebru-c

Kuşlarda böyle şeyler çok normal, tatlı badem yağı kullanabilirsiniz gagasına ve ayaklarına sürebilirsiniz. İnstagramda da kuş veterineri Burak Uçarı takip etmenizi öneririm.

Zeytinbey

Mantar tarzı bir şey olabilir kaşıyor mu gagasini bir yerlere sürüp?

78kedi78

Yok gagasını kaşımıyor bu durumdan öncede bazen gagasını bir yere sürtüyordu diğer kuşlarım da öyle yapıyor ama bu kuşum da ilk defa böyle bir şey çıktı

78kedi78

Gagasına crystalin sürsem iyi gelir mi acaba ?

Zeytinbey

Evet pamuğa sıkıp surebilirsjniz hafif hafif burnuna kaçırmadan

78kedi78

Çok teşekkür ederim 😊

78kedi78

Tamam çok teşekkür ederim :)

Sm_Ft

Vazelin de çok iyi oluyor. Çok minicik elinize alıp burun deliklerini tıkamadan her akşam yatmadan sürerseniz nem dengesini düzelteceği için inşallah şifa olacaktır. Yıllarca kuş besledim hep bunu yaptım👍🏻