Muhabbet Kuşu Kusma Hareketi Kanadı Açık Durmasi

Petekbali

Veterinerim cevap vermiyor sürekli kusma hareketi yaptı kanadı açık uyuyor şimdi kuş hep dışarda acıkınca yemek yemeğe giriyor normalde pek yemek de yemedi c vitamini damlattim suyuna fotoğraftaki halde uyuyor ne yapmaliyim ayakları soğuk

2 CEVAP

aslihan_e

Enfeksiyon kapmış olabilir. Kuşların kusma hareketi yapmaları biraz riskli, kursak mantarı oluşmuş olma ihtimali var. Tabi o en kötü ihtimal. Üşütmüş falan da olabilir. Suyuna ev yapımı sirke varsa damlatabilirsiniz. Eğer üşütme ise ben meyve sularını da sıkıp suluğuna koyuyorum vitamin alması için, özellikle havuç suyu iyi oluyor. Kan yapması için pekmez de damlatıyorum, ayaklarının soğuk olması kansızlık yaşadığını gösteriyor olabilir. Ayrıca içerse zencefil çayı da verebilirsiniz. O boğaz enfeksiyonu, bulantıya çok etkili, papağan türleri için güvenli kabul ediliyor. Bir bardak kaynamış suya bir çay kaşığı zencefil atıp ılıyınca suluğuna takabilirsiniz. Antibiyotik kullanması gerekebilir, ona veteriner karar verecektir. Yalnız sorunu mantarsa antibiyotik tehlikelidir.

Petekbali

Çok teşekkür ederim faydalı bilgiler için uygulayacağım mutlaka 🖐️