Acil!!! Annesiz Yavru Kedi

yaseminece

Büyük bi köpek faciasından mucize eseri kurtulan 1 minik kedi var evde şu an. Tahmini 1 aylık belki.Sağlıklı şükür ama bana tıslıyor sürekli kıh kıh diye ses çıkarıyor saldırıyor.Şoka girdi diye düşünüyorum.Bi noktaya sabitlenip bakıyo.Hava alan bi kutuya koydum ordan kedimin taşıma kutusuna koyacağım izin vermiyor.Ne yapabilirim çok çaresizim evde 1 kedim daha var aynı odada tutmuyorum ne olur nolmaz.Sakinleştirebilir miyim nasıl yapabilirim bilen biri varsa lütfen söyleyin

16 CEVAP

aleyn

bi tabağa koyup kutuya koymayı deneyin 1 aylıksa kendisi de içebilir şırıngaya ihtiyaç olmadan. orada güvende oldugundan emin olması sakinleşmesi biraz zaman alabilir şimdi bir de kutuda kendini kapatılmış hissediyor kedinizden ayrı odada kutudan çıkarabilirsiniz.

yaseminece

1 saat oldu eve alalı ama sakinleşmiyor sakin sakin konuşuyorum kutunun deliklerinden (büyük delikler) bakıyorum bana tıslıyor hala nasıl sakinleştirebilirim?Yavru kediler için süt tozu aldım karıştırıp ondan içirmem gerekşyor şırıngayla çünkü bayadır aç.Ne yapabilirim bu durumda bilgili birileri var mı

betule

Rahatça içebilmesi için minik uçlu bir biberon alıp onu kullanabilirsiniz.Bunun dışında bence her türlü tehlikeyi göz önünde bulundurarak veterinere götürmenizi kesinlikle tavsiye ederim.Veterinere götürür de kontrolleri sonucu sağlıklı olduğunu görürseniz eve gittiği zaman yanına ona anne sıcaklığını bir nebze olsun hissettirecek malzemeler koyun.
Mesela hafif sıcak bir pet şişeyi koyup kedinin altına polar serin.Kedi eğer bir aylıksa zaten çok gezinmez endişe etmeyin ama eğer 1 buçuk aylıksa biraz daha hareketli olabilir.Şimdilik onu gözetlemek üzere aynı odada tutun ve herhangi bir şeyin içindeyse bırakın çıksın.Kediniz varsa evde kum da vardır diye tahmin ediyorum.O kumdan bir başka kutuya (alçak bir karton kutu olabilir.) kum dökün bir miktar ve kumu dökmeden önce altına poşet serinki çiş geçmesin. Ama daha kum eğitimini tam almamışsa küçük bir pamuğu ıslatıp idrarının çıktığı yeri silin ve çişini yaptırın. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.Hayırlı Ramazanlar.

lamiaaslan123

bence şokta bir veterinere götürün.

betule

Rica ederim.İnşallah Allah sizi vesile kıldı bakın ona yuva oldunuz. İnşallah güzel yavrumuzun sıkıntıları da gider sizin aracılığınızla.Hayırlı günler.

Sürekli yumuşak ses tonuyla güzel kelimeler söyleyin sabırla bekleyin sizin ses tonunuza alisicaktir anı hareketler yapmayın urkmesin severken de oturarak sevin maksat sizi büyük görmesin onun boyutuna inmeye çalışın kısa zamanda alisicaktir

Tuvalet sorunu olabilir nemli bir pamukla hafifçe poposunu silerseniz çişinin gelmesi için uyarmış olursunuz

piytu

Bence bir veterinere götürün.

betule

Rahatça içebilmesi için minik uçlu bir biberon alıp onu kullanabilirsiniz.Bunun dışında bence her türlü tehlikeyi göz önünde bulundurarak veterinere götürmenizi kesinlikle tavsiye ederim.Veterinere götürür de kontrolleri sonucu sağlıklı olduğunu görürseniz eve gittiği zaman yanına ona anne sıcaklığını bir nebze olsun hissettirecek malzemeler koyun.
Mesela hafif sıcak bir pet şişeyi koyup kedinin altına polar serin.Kedi eğer bir aylıksa zaten çok gezinmez endişe etmeyin ama eğer 1 buçuk aylıksa biraz daha hareketli olabilir.Şimdilik onu gözetlemek üzere aynı odada tutun ve herhangi bir şeyin içindeyse bırakın çıksın.Kediniz varsa evde kum da vardır diye tahmin ediyorum.O kumdan bir başka kutuya (alçak bir karton kutu olabilir.) kum dökün bir miktar ve kumu dökmeden önce altına poşet serinki çiş geçmesin. Ama daha kum eğitimini tam almamışsa küçük bir pamuğu ıslatıp idrarının çıktığı yeri silin ve çişini yaptırın. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.Hayırlı Ramazanlar.

yaseminece

Biraz sakinledi,kutuya yaş mama koydum birazcık onu yedi aç susuzdu geldiginde.çıkardım kutudan kedimden ayrı tutuyorum şu an.Sabah ilk işimiz veterinere gitmek olacak kontrollerini yaptıracagım.Küçük peluş ayıcık koydum ona yaslanıp oturuyor.Çok teşekkür ederim herkese

yaseminece

Çişini kendi yapabiliyor,alçak bi karton kutu üzerine bentonit kumumuzdan koydum.Şimdi sakinledi.Ama hala dokundurtmuyor kendine

yaseminece

Miyavlıyor uzun uzun sanırım annesini arıyor.Ağlıyo gibi sesi.Ilık pet şişesi de var.Sakin sakin konuşuyorum sürekli cevap veriyor bana.Annesizliğini hissettirmemek için yapabileceğim başka bi şey var mıdır

lamiaaslan123

kediyi sahiplenin bence.

yaseminece

Tabiiki sahipleneceğim her şeyiyle ilgileneceğim artık

yaseminece

Çok miyavlıyor normal mi acaba gece?Annesini arıyor farkındayım fakat elden bir şey gelmiyor.Odada hareket ettiği için ılık pet şişeye de yaslanmıyor.Yaş mama yiyebiliyor normal yürüyebiliyor dengesini sağlayıp.Acaba çişini mi yapamıyor diyeceğim ama o zamanı geçmiş gibi dengede durup yürüyebildigine göre.Sorununu çözemedim aklıma çişten başka bir şey gelmiyor.