Kedimde Geçmeyen İshal

arkadaşlar merhaba öncelikle kedim Karamel kanlı ishal olmuştu sonra vtne gittik kanına bakıldı bir şey çıkmadı iç dış aşısı vuruldu ( uzun süredir aşı olmadığı için olabilir denildi ) sonra gastro mama ve bağırsak florasını düzeltecek bir malt verdi ( gastro mamayı normal hep yediği mama ile karıştırıp veriyorum ) evet kanlı ishal geçti şükür ama gastro mamayı azaltmaya çalışınca tekrar ishal hâle dönüyor ama kan yok ne yapmam lazım ? ishal gibi olacağını anladığım an kesmiyorum gastro mamayı devam ettiriyorum bu şekilde ben bu ishal için ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz ?

23 CEVAP

Lalelaleee

Veteriner hekiminize danışmanız en mantıklısı,ishal ciddi bir durum.Maması ona dokunuyor olabilir veya mamanın içeriğindeki şeye alerjisi olabilir veterinerizine danışarak değiştirebilirsiniz.

Lalelaleee

Gastro mama 1 2 hafta kullanılmalı diye biliyorum uzun soluklu kullanılmıyor.Veterineriniz bir süre vermedi mi?

Lalelaleee

Eğer verdiği süre verdiyse kullanmaya devam edin süre bitince ağır ağır kesin mamayı ishal devam ediyorsa yeniden veterinere danışırsınız.yardımci olduysam çok mutlu olurum lütfen benim sorumada bilginiz varsa bakabilir misiniz?

Corsak

Aynı sorun bende de oldu. Gastro mama verince duzeliyor normal mamaya gecince tekrar ishal oluyordu. Mama değisikligi yapinca duzeldi.

Mivyayy

Mamanin icerigindeki birsey dokunuyordur bi kontrollerini yaptirin ve mama degistirin

Isilwen

Merhaba. Kedinizin ishal dışında bir rahatsızlığı var mı? İshal buna bağlı gelişmiş olabilir mi?

Corsak

Ben de hills kullanirken olmustu. Veteriner gastro mamayla duzeliyorsa mamadan kaynakli oldugunu soyledi. Simdi ND balikli kullaniyorum hicbir sorunu kalmadi.

Corsak

Beni veteriner soyle yonlendirdi. Mama gecisini gastro mamayla yaptim. kuru gastro mama aldim. Normalde mama degisikligi yaparken nasil yapiyorsak oyle yaptim. Nerdeyse 8 gunun sonunda normal mamaya gectim. Bir ara ishalden hic kurtulmayacak gibi geldi. Ama ona uygun dogru mamayi bulunca iş halloluyor. Merak etme. Yine de evde yedekte gastro mama tutuyorum😀

Corsak

Beni veteriner soyle yonlendirdi. Mama gecisini gastro mamayla yaptim. kuru gastro mama aldim. Normalde mama degisikligi yaparken nasil yapiyorsak oyle yaptim. Nerdeyse 8 gunun sonunda normal mamaya gectim. Bir ara ishalden hic kurtulmayacak gibi geldi. Ama ona uygun dogru mamayi bulunca iş halloluyor. Merak etme. Yine de evde yedekte gastro mama tutuyorum😀

@Corsak cok tesekkur ediyorum cevaplarin icin cok sag ol 🌷

Mini2019

Mamayı kesip sadece haşlanmış tabuk verdiğinizde, 2.gün sonunda dışkısı nasıl denediniz mi?

Verdiğiniz mamanın içeriğine florası alışmayabilir.
Mamaya alerjisi olabilir.
Bağırsak enfeksyonu olabilir… uzar gider.

KedicikUzum

Evet ev soğuksa olabilirr, benim kedim kaybolmuştu 25 saat sokakta kalmıştı soğuktan lenf bezleri şişmiş ve basur olmuştu, basurdan ishale çevirmişti, veteriner probiyotik+antibiyotik verdi probiyotigi 3 gün antibiyotigi 5 gün kullandık geçti .

Lalelaleee

Veteriner hekiminize danışmanız en mantıklısı,ishal ciddi bir durum.Maması ona dokunuyor olabilir veya mamanın içeriğindeki şeye alerjisi olabilir veterinerizine danışarak değiştirebilirsiniz.

@Lalelaleee evet vtne gittim ama o da bir şey demedi ki gastro mama verdi malt verdi bu kadar yani gastro mamayla geçmesi iyi bir şey değil mi ciddi olsa geçmezdi diye düşünmekteyim ben siz ne düşünüyorsunuz ?

@Lalelaleee mama olarak hills tuna balıklı kısır mama kullanıyor gastro maması da hills gastro mama