Jöleli Kedi Maması / Kalp Rahatsızlığı ?

Gul36

Dün sevgili riuhole yaş mamalarla ilgili bir soruda, jöleli konserve mamaların kalp rahatsızlığına yol açabileceği ile ilgili bir şeyler duyduğunu söylemişti. Kendisi de kesin bilgi sahibi değildi. Ben de bu konuyu araştırdım ancak bir makale vs. bulamadım.

Biz Schesir, Naturea, Animonda gibi yaş mamalar kullanıyoruz, bazılarının kendi suyunda pişirilmiş olanları da bulunuyor. Bunları mı tercih etmeliyiz daha çok? Jöle konusunda kesin bilgi sahibi olan var mı?

37 CEVAP

dollfacepersian

@Gul36
Çok teşekkür ederim, normalde 7 mayıs fakat yoğunluk vs. den bu güne kaldı:) İnşallah hepimizin canları bizlerle mutlu sağlıklı uzun bir ömür geçirir,ben onun bizden ne eksiği var diye düşünüp tüm yaş günlerini kutladım. Bundan sonra da hep kutlayacağım inşallah:)

dollfacepersian

@İnfernus
Çok teşekkür ederim.İyi yapıyorsunuz valla, gayet de mantıklı:)
Valla Pufy bey mum alev falan görünce "bu manyaklar ya beni ya evi yakacak kaçayım hemen" moduna girdiği için çok şey etmemek için hiç normal pasta almadık hiç ama bu gün yine gecikmeli olarak başka bir doğum günü yaptık. Aynı anda çifte doğum günü, fişek,mumlar falan baya korktu oğlum:(
@Gul36
Ben ikinci doğum gününde Naturalis Adrayms'dan sosisli mutfin ve kaptan ton kurabiyeleri almıştım fakat ikisini de hiç sevmedi oğlum. O yüzden yaş mamayı ters çevirip mum dikmeye devam ediyorum:)
Belki sizin ki sever, muffin yada kişiye özel hazırlanan doğum günü pastalarına da bakabilirsiniz

Gul36

Her kedinin zevkine göre pasta. Sizin fikriniz de iyiymiş riuhole. :D

Infernus

@Gul36 kusura bakmayın üzgünüm. Hep sorun sorun kötü şeyler. Konu güzel şeylere gelince hoşuma gittiği için yazdım. Hiç bir firmanın bizim ürünümüzde şu var kötü sayılabilecek gibi bir açıklama yapmasını beklemiyorum bu arada.

Gul36

Bu arada, acaba yaş mamaların kalanlarını buzluğa atabilir miyiz? Bir sorun olur mu merak ediyorum. Ben benimkinin yemediklerini bahçedeki kedilere veriyorum ama yine de her ihtimale karşı bilmek isterim.

dollfacepersian

@Gul36

Aynen,200 gram hindili aldım bende kesinlikle yemedi onu. Bizimkiler yemek seçimi konusunda birbirine çok benziyorlar sanki:)

Bende yemeyince sokak kedilerine veriyorum,buz dolabında dondurma olayını hiç denemedim ama işe yarabilir gibi geldi düşününce. Acaba deneyen iyi sonuç alan var mıdır bende merak ediyorum

Bilgos

size önerim jöleli mama kullanmayın şu gravy soslu mu onlardan alın derim ben mamadan verdiğim kediler suyunu yalayıp yutuyorlardı(mamayı da)

riuhole

Sözüm Schesır dan dışarı diyeyim o zaman :D Yine de Schesır dışında birçok yaş mama kullanan kişi var. Binbir çeşit yaş mamadan söz ediyoruz. Schesır gibi adını duyurmuş kalitesiyle öne çıkmış markalar kullanamayanlar da jelsiz yaş mama kullanmaya dikkat etmeli.

onurtemiz

Arkadaşlar kaliteli yaş mama kullanıyorsanız çok düşünmeyin her şekilde kendini ispatlamış. Naturea, Animonda, Gimcat, Schesir jöleli olsun olmasın bunları yavrusuna yediren kişi mantıklı iş yapıyordur. Bunlar dışında yine vardır iyi yaş mamalar aklıma ilk gelenleri yazdım.

Gul36

@dollfacepersian Aa öyle mi? İyi ki doğmuş. İnşallah sağlıkla, mutlulukla, hep sizinle güzel bir ömür geçirir. Doğum günü kutlaması da çok iyi olmuş, çok güzel bi fikir. =)

Gul36

Ben de doğum günü için şimdiden planlar yapmaya başladım. 1. Yaş günü olduğu için daha özel bi şey yapicam. :) Fikirlerinizi yazdım bi kenara. =D

Gul36

Benim cins kızımın da neyi seveceği belli olmuyor. Bakacağız artık. Bu arada konu yaş mama jölesinden doğum günlerine nasıl da kaydı. :D

Her neyse, ben diğer markalardan da cevap gelirse burada paylaşırım.

dollfacepersian

@Gul36

Kusura bakmayın ben istemeden kaydırdım sanırım:(
Bende Gimcat'e yazınca paylaşacağım. Siz başka hangi markalara soracaksınız acaba?

Gul36

Yok, asıl siz kusura bakmayın yanlış anlaşılma için. Aynı şeyleri düşünüyorum sizinle. O yüzden iyi bir vesile oldu aslında konu, güzel bir şeyin konuşulması için.

Naturea'da jöle yoktu hatırladığım kadarıyla, siz söyleyince gözümün önüne geldi. Bir de ton balığı kahverengiydi, benimki onu yemişti. Ama yine kendisi gidip yemedi tabii, elimle vermiştim. Ben Naturea'yı *********'dan almıştım, sadece ton balıklısını aldım deneme yapmak için. Animonda ocean'ın ton balıklı sığırlısını yedi, ama normal olandan hindili sığırlı almıştım 200 gram, onu yemedi maalesef.

Hahah aynen. Ben de ne derlerse desinler değişmem. Zaten artık kabullenip sustular, o başka. :D

aleyn

önceden yapıyordum mamanın kalanını buzdolabını poşetlerine koyup dondurucuya koyup, kullanacağınız zaman alta indirip çözülünce de içine biraz da sıcak su ekleyip verebilirsiniz. evde yaptıgımız mamaları da bu şekilde porsiyonlayıp dondurucuya koyuyoruz ya onun gibi.. ben de önceden yapıyordum bunu ama malesef kedim öyle de yemedi böyle de yemedi yine sokakta beslediğim kediciklere gitti.