Nolur Yardim Edin Çıldiricam

Umut34

4 gun once 1 tane civciv aldim. Yemegini yedi suyunu icti vucud isisi normal. Ama surekli bagriyor hic susmuyor. Sebebi nedir sizce yardimci olabilormisiniz

18 CEVAP

MISRAARD

civcivler böyledirler genellikle gün boyu hic susmazlar bence şanslısınız çünkü ötmeyen civciv anlayın ki hasta

aleyn

ya merakımdan soruyorum tamamen büyüyünce ne yapacaksınız evde tavuk olarak beslemeye devam mı edeceksiniz.

MISRAARD

civcivinizin biraz sesinin kısılmasını isterseniz kaldığı yerin üstünü bir havlu veya bir bez parçası ile karanlık yapın bu çok işinize yardımcı olucaktır

DEMET92

karanlık iyi bir çözüm diye biliyorum . çocukken bende çok beslerdim :)) çok sevimliler çok tatlılar. fakat malesef ömürleri çok kısaydı benim civcivlerimin. umarım bu küçük yavru sağlıkla büyür :))

Ecerana

Yanına Bi arkadaş alın belki yalnız olunca ötüyor dur

zuhall

bir tane kavanoza sicak su koyun. buyukce bir kutuya yerlestirin koli vs gibi ve kutunun ustunu ince bir bezle kapatin. icine yemini suyunu da koyun.gece uyur. ama gunduz tek oldugu icin devamli oter maalesef

Umut34

Tuvaletini yapsin onemli degil evde hali yok silerim problem degil. Buyudugunde kuzenimin çifligi var ona vericem@

Umut34

Avucumun icinde uyuyor genelde kutunun icinde bile uyumuyor gecede sapkanin icinde

Umut34

Bahcem olsa alcamda malesef imkanlarim kısıtlı. Evde 3 muhabbet kuşu 2 balik birtanede civcivimiz var :)))

riuhole

bir tane olduğu için bağırıyordur bir tane daha alın yoksa susmaz ne kadar sağlıklı olursa olsun.

Castielthecat

Ben de civciv beslemiştim. Ayakta olduğu sürece ötecektir ama eğer uyursa ötmez. Uyuması içinse sıcak ve karanlık bir ortam oluşturmalısınız. Mesela ılık suyu, su torbasına koyun kaldığı kutunun zeminine yerleştirin üstüne de yumuşak battaniye koyun ve ortamı karanlık yapın. Mışıl mışıl uyuyacaktır yavrucak. Tabi onun dışında genel olarak öter ama inanın bana esas sorun ötmemesi olurdu.

muezzagumus

Ben de çok civciv besledim ama ev ortamında bakılmaz. Bir süre sonra kutudan çıkıp heryere tuvaletini yapar. Hiç durmadan da öter. Arkadaş ister,sıcaklık ister.

Ecerana

Ben ce bir taneye bakan iki taneye de rahatlıkla bakar size fazladan masraf olmaz iki tane civcivin arkadaş olup daha mutlu olurlar zaten büyüğünce verecekmişsiniz ya şimdiden verin madem ya da verene kadar arkadaş alın

Umut34

Olabilir aslinda pazardan almistim zaten bitane daha alayim :))

Ecerana

Yalnız size tavsiyem kaldığı yerin üstüne ampul takın hem ortam sıcak olur hem de yarınlar gece de ışık sayesin de yemek yiyebilirler Bi de ampul yakışmadığı zaman