Kuşumun Kanadı Kırılmış Mı?

Kuşum normal bir şekilde uçabilirken dün kanadındaki tüylerin yönünün farklı olduğunu fark ettim. Yeni çıkmıştır ya da dökülmüştür diye düşündüm (internette de bu şekilde yazıyordu) ve önemsemedim. Sonrasında uçamadığını fark ettim bir önceki güne kadar çok iyiydi. Kanat çırpıyor ama yükselemiyor. Birazcık yüksekten bıraktığımda da hemen düşüyor ilerleyemiyor çok. Dün düşen bir tüyünün tüy kanalında(?) kan olduğunu fark ettim. Çevremdeki birkaç veterineri aradım kuşlara bakan yokmuş. Sizce kanadı kırılmış mıdır? Ne yapmalıyım?

-Yemek yemesinde, içmesinde, ötmesinde bir sorun yok. Kafesinde de bizden çok çevik şekilde kaçabiliyor.

1 CEVAP

Sm_Ft

Elinizle yokladınız mı bi anormallik var mı? Belki ters çıkmıştır dediğiniz gibi resim eklemediğiniz için net yorum yapamıyorum geçmiş olsun