Kuşumu Yeni Kafese Geçireceğim

Zegodogo

İki kuşum aynı kafeste kalıyorlardı. İkisini de aynı hastalık sonucu kaybettik. Diğer kuşumu da ölen kuşlarımın kaldığı kafese geçireceğim. Kaldığı kafes biraz küçük geliyordu ondan dolayı. Bulaşıcı bir hastalık olduğu için kafesi nasıl temizlemem gerekir. Dezenfektanla silsem kuşumun sağlığını etkiler mi?

6 CEVAP

aslihan_e

Çamaşır suyu eklenmiş bulaşık deterjanı karışımı ile köpürtüp yıkayın iyice, hiçbir şey kalmaz. Aksesuarları da yıkayın. İyice durulayın, açık havada kurutun, rutubet yapmasın. Dezenfektanla silmek minicik yer bile kalsa riskli olur.

aslihan_e

Sonuçta ellerimizi sabunla yıkayınca virüslerin yapısı bozulup ölüyor, çamaşır suyu zararlı bakterileri de öldürür.

AhsenAise

Kuslarinizin ölüm nedeni hangi bakteri/ virüs/ bilmiyorum, dezenfektan ve sair temizlik ürünleri yeterli hijyeni saglarmi emin değilim,en sağlıklı olanı o kafesi kullanmamanız ,müsait olduğunuzda yeni bir kafes

AhsenAise

Kuslarinizin ölüm nedeni hangi bakteri/ virüs/ bilmiyorum, dezenfektan ve sair temizlik ürünleri yeterli hijyeni saglarmi emin değilim,en sağlıklı olanı o kafesi kullanmamanız ,müsait olduğunuzda yeni bir kafes

AhsenAise

Yeni bir kafes alıp ona geçersiniz, büyük olanda hastalanma riski varken içiniz de rahat etmez

Zegodogo

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim