Köpeğim İçin Mama Önerebilir Misiniz? Lütfen.

köpeğim 2-3 aylık.


19 CEVAP

Meteiyikavak
Meteiyikavak

2005

Proplan ve Hill's Science Plan


Meteiyikavak
Meteiyikavak

2005

bu mamaları kullanabilirsin ikside profesyonel köpek maması


önerin için teşekkürler mete


izzy
izzy

11296

Bütçene göre seçim yapabilirsin
nd acana proplan hills orijen royal canın en iyileridir


baynecip
baynecip

5

pro plan yavru köpek maması bence


acarabi
acarabi

630

İçeriğinde mümkünse tahıl bulunmayan oldukça kaliteli pupy mamaları mevcut olup, bunlar arasından bütçenize uygun bir marka seçebilirsiniz.
Not 1- tahıl miktarı arttıkça mama kalitesi ve fiatları düşer.
Not 2- tahıl miktarı azalıp et miktarı arttıkça mama kalitesi ve fiatları artar.
İllaki mama markası isterseniz içlerinde yok denecek kadar tahıl bulunan N&D, ACANA, ORİJEN gibi markaların pupy ( yavru köpek ) için olanlarını tercih etmenizi öneririm. Dolayısıyla kaliteli mama ile beslenen köpeğin veteriner masraflarıda haliyle azalacağı için uzun vadede beslenme maliyeti ortalama rakamlar seviyesinde olacaktır.


1453
1453

2637

Happy dog yavru köpek maması.


Heracnsu
Heracnsu

1737

En iyileri Acana Orijen ve n&d mama . Royal canin vs market mamasından farkı yok. Olmadı yerli üretim Bonacibo var ama onu yetişkin olduğu zaman kullanın. Yavruyken daha iyi mamalar kullanın derim.


dogaonat0
dogaonat0

385

Köpeğin proteinler, yeteri kadar kalsiyum, fosfor bakımından zengin vitaminler ile beslenmesi gerekmektedir.Protein özellikle çok önemlidir.Vücudunun düzgün büyümesi ve kaslarının gelişimi adından son derece faydalıdır.Köpeğinizin kuru mamasını sütle karıştırıp verebilirsiniz.Ama önce bir veterinere götürün neye alerjisi olduğunu öğrenin süt var ise tabiki asla koymayın.Fakat Köpekler süte yoğun şekilde 2 ile 3 aylık olduklarında duyar daha sonraki dönemlerde süt kullanılması köpeklerde bir takım sindirim sorunlarına yol açıp aynı zamanda köpeğinizin ishal olmasına neden olabilmektedir. Yavru Köpek Mama Seçimi yaparken çok dikkat etmemiz gerekmektedir.Çok büyük şekilde oluşan mamaları tercih etmemeliyiz çünkü bu mamaları köpeğin ağzına alıp çiğnemesi zor olacaktır.Her köpek her mamayı yemediğini bilmemiz gerekiyor.Veterineriniz bu konuda size yardımcı olacaktır Veterinerinizi dinleyerek hareket etmeniz gerekiyor.Her köpek cinsinin farklı kuru mamaları olabilmektedir.Küçük şekilde verilen mama yavrunun yemesini daha kolaylaştıracak ve daha çok sevecektir.Dediğm gibi veteriner ile haraket etmelisiniz ama yine de royal canin , pro plan gibi markalar kalitelidir. Mama seçiminde iyi şanslar :)


Heracnsu
Heracnsu

1737

Mama seçimini veterinere bırakırsak ooo :)) kendi sattığı markaları alın çok güzel iyidir diyo. Biraz mama içeriği araştırırsanız aslında çok iyi dediğiniz royal canin ve pro plan marka mamaların 3. 4. Sınıf mama olduğunu anlardnz. Iyi bi veteriner olsa zaten royal canin vermeyin der. Onu yicegine gider market maması yediririm daha iyi. Farksız ;) hep diyorum yine yazıyorum orijen acana n&d olmadı bonacibo .... ama en sağlıklı beslenme barf ;))


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1457 Görüntüleme
  • 19 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28213 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR