Yavru Kediler İçin Balıklı Mama Markası

Aysetaha

Kedim 5 aylık olmak üzere tavuklu pirinçli advance kitten kullanıyrz ama bugün ilk defa somonlu kalamarlı yaş mama verince bütün tabağın hepsini bitirdi çok şaşırdım tavuklu mamadan sıkılmış olduğunu düşünerek iyi bir markanın balıklı mamasına geçmek istiyorum kullanan tavsiye edicek olan var mı?

21 CEVAP

Gul36

En iyisi Pro Plan mıymış.. Orijen, Acana, Petcurean ve N&D varken..

aleyn

Petcurean Now Fresh! Somon ve Ördekli Tahılsız Kedi Maması,
Petcurean Go! Sensitivity Tahılsız Balıklı Kedi Maması
N&D Farmina Tahılsız Balık Ve Portakallı Kedi Maması
N&D Farmina Düşük Tahıllı Balık Ve Portakallı Kedi Maması

aleyn

nd nin balıklı mamaları kitten değil haklısınız ama protein ve diğer değerleri kittenle çok yakın oldugu için bi alternatif olarak yazdım, ama petcureanın go ya da now fresh daha iyi bi seçim olur. naturea da çok tavsiye edilen bi mama somonlusu var bakabilirsiniz naturea **************.comda var, petcureanlar için tek tek sitelere bakmak gerekiyor ************da ve ************da görmüştüm.

Gul36

Mama pahalıysa iyidir diye bir kaide yok. Proplan en iyi mama markası değildir. Okuma bilen ve mama konusundan az çok anlayan biri içerikleri okuduğu zaman anlar zaten. Veterinerler nedense genelde Nestle'ninkiler gibi kalitesiz mamaları öneriyorlar. Belki de kendileri sattıkları için.
Para sorunu olmayan insan Orijen alır geçer. :)
Kediniz inşallah sağlıklı kalmaya devam eder, @dmldsl123

Castielthecat

Ben acana pacifica kullanıyorum yavru kedime ve memnunum gayet. :3 içeriği de oldukça temiz kokusu biraz ağır ama o kadar da olsun. Buram buram balık kokuyor maması ki bence bu da mamanın kalitesini gösterir. Tavsiye ederim :3

Aysetaha

Verdiğiniz güzel bilgiler için tekrardan çok teşekkür ederim

felishuman

Benim bildiğime göre n&dnin kitten olarak sadece tavuklu maması var. N&d kalitesinde petcurean var balıklı tahılsız yavru kedi maması ben kedime bunu kullanacağım yaz için özellikle. Diğer balıklı mamalar hakkında bir bilgim yok

aleyn

go nun tahılsız somonlusu ************da birçok alternatifle var ben de en son ordan almıştım bilginiz olsun.

Dmldsl123

En iyisi ve çok poüler olan mama pro plan junior balıklı alın

aleyn

mama geçişini uzun bi süreye yayabilirsiniz ishali ya da yumuşak dışkılamayı önlemek için, normalde 1 haftada geçiliyor, iki mamayı karıştırarak veriyorsunuz başta eski maması 3/4 yenisi 1/4 olacak şekilde karıştırıyorsunuz zamanla yeniyi artırıp eskiyi azaltıyorsunuz bu süreyi 2 hatta 3 haftaya çıkarabilirsiniz, böylece kedinizin sindirim sisteminin yeni mamaya alışması için yeterli zaman vermiş olursunuz. mama geçişlerini 3 hafta kadar bi sürede yapıyorum hiçbi sorun yaşamadım şimdiye kadar.

aleyn

aşağıdaki linkteki soruda güvenilir sitelerle ilgili yazıştık bi bakın isterseniz hangisi size uygun gelirse ordan alabilirsiniz.

link

Gul36

Bu arada Orijen ve Acana'yı kediler ilk başta sevmiyorlar evet, ama sonradan alışıyorlar. Benimki Acana yiyor. Pek sevmedi başta ama şimdi silip süpürüyor. Numune isteyip deneyebilirsiniz.

Gul36

@aysetaha, Diğer konuda bahsettigimiz bütün sitelere baktınız mı? ***********, *********, ********* vs.

Aysetaha

Cevabınız için çok teşekkür ederim peki bu kedi mamalarını kullananlar kedinizin dışkısı nasıl peki kedim normalde yaş mama bile yediğinde hemen cıvıklaşıyo bir tek royal canın yaş mamada normal oluyo dışkısı ilk zamanlarda ishal durumumuz çok uzun sürdü yaklaşık 3 hafta kadar o yüzden korkuyrm açıkçası sizce bu mamalardan birine geçsem dışkısı değişirmi kedimin

Aysetaha

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bi sorum daha olucak bu söylediğiniz mamaları hangi siteden alıyosunuz acaba