Kediler İçin Ev Yemekleri

Gul36

Merhabalar,

Kedilerimiz için her zaman en iyisini istiyoruz. Hepimizi en çok endişelendiren konu ise mama. Evde hazırlayıp ne yediğini bilmek en iyi seçenek olabilir. Bu nedenle evde onlar için özel yemek yapan arkadaşlar burada tariflerini paylaşsalar, herkes faydalansa olur mu? =)

36 CEVAP

Alicveben

ligh ton balığı ile haşlanmış tavuğu karıştırıyorum sonrada afiyetle yiyor. ama bun ıslak mama gibi sürekli verilmesini önermiyorum.

Gul36

Yalnız insanlar için üretilmiş ton balığı, light olsa dahi maalesef ki hayvanlar için zararlı şeyler içeriyor. Vermesek çok daha iyi olur.

Feronia

Bu yazdıklarımı ben bile kaybediyorum. :D

Elaay

Bende kedim için evde ona yapabileceğim mamaları çok araştırmıştım. Ancak bir kaç güvendiğim veterinere de danıştım eğer kuru mamasını güzel yiyorsa ev yemeklerine bulaştırma kedini dediler. Sindirim sistemlerini ciddi şekilde etkiliyormuş. O yüzden ben ev yemeklerinden uzak tutuyorum bebeğimi. Belki arada verilse bir şey olmaz tabiki ama ben güvenemedim o riske giremedim.

Gul36

Çok teşekkürler Feronia. :))

Mama saatinden başka mama vermiyorum verdiğim mama da bi avuçtan azdır. Tavuk ve ciğer alıyorum bazen de balık haşlıyorum bi gün balık pişiriyorsam bir gün tavuk yapiyorum tavuk suyunun içine arpa da atıyorum :)