Petimizin Çipini Nasıl Görüntüleyebiliriz?

bir arkadaşım köpeğine çip taktırdı ama takılmamışmı kaydamı alınmamış nasıl olduysa köpeği üzerine kayıtlı gözükmüyor arkadaş böyle deyince benimde aklım karıştı bu sorgulmayı nereden yapabiliriz?

5 CEVAP

teşekkürler

Ketonmanya

Merhabalar.

Çipin takılıp takılmadığını herhangi bir veteriner kliniğinde çipi okutturarak öğrenebilirsiniz. Eğer çipi takılı fakat üzerine kayıtlı görünmüyorsa bunun için de bulunduğu yerin ilçe tarım müdürlüğüne başvurmalı.

Bol patili günler dilerim.

songuladali81

Çip takıldığı gün karnesini de çıkarmışlardır. Çip numarasını da etiket olarak yapıştırmışlardır karneye.

bizim kendi kendimize sorgulayabileceğimiz bir yer yok sanırım

songuladali81

Siz köpeğin kendi sahibiyseniz. Hayvanın üzerinde çipin takıldığı alan yazılıdır zaten. Veteriner barkot okuma cihazına benzer bir cihaz ile okur çip numarasını. Bu şekilde kontrolü sağlanır.