%100 Tozsuz Kedi Kumu Arıyorum Acil

Duygutum

Merhabalar kronik hastalığı olan hassas bir kedim var. Gözleri sürekli akıyor. Özellikle Kum tozundan gözleri şişiyor ve göz çevresi yara oluyor. Hapşırıyor. Feles ve Bastet kedi kumularını 1 senedir kullanıyorduk.. Fakat son bir aydır orjinal ürün bulamıyorum çıldırıcam.. Daha önce aldığım satıcılardan aldım.. içlerinden gri tozlu ince bentonit kum çıkıyor. Önceden açık kahve tozsuz yuvarlak tanecikliydi. Firmalara yazsam da dönüş alamıyorum. Güvenilir sitelerden aldığım halde eski kumları bulamıyorum. Bu sitedeki de malesef farklı çıktı.. karton kutu oldugu için içini göremiyoruz açınca da iade olmuyor artık para da dayanmıyor. 2 köpek 10 kedi yıkılmış durumdayım. Orjinal ürünü ya da müadilini nerden bulabilirim. %100 Tozsuz kum kullanan hassas kedisi olanların tecrübesine çok ihtiyacımız var lütfen yardımcı olur musunuz 🙏

17 CEVAP

lwb

Yüzde yüz tozsuz bentonit bulmanız çok zor, ben kedilerime seneledir pelet kum kullanıyorum. Uzun süre de gidiyor.
Big cat kullanıyorum, daha farklı markalar da mevcut

lwb

evet bazı kediler kumda bile seçici oluyor, benim de bir kedim öyleydi. alıştığı bentonit kumla karıştırarak gün gün geçiş yaparsanız max bir haftada pelet kuma alışacaktır.

yani ilk gün bentonit ağırlıklı koyun, çiş kaka yaptıkça kum eksildikçe pelet kumdan ilave edin. peletler hem en sağlıklısı hem de daha ekonomik uzun gitmesi açısından

Minminik

ayrıca ultra carede oldukça iyi bir marka karbonlusunda toz yoktu neredeyse

Sukufe-Cici

Tofucat marka kullaniyorum. Biz memnunuz.

Duygutum

Malesef bentonitler %99.9 yazanı bile tozlu çok marka denedik. Çam paletide denedim malesef pek beğenmedi ve etrafa yaptı... cins kedinin huyu da cins oluyormuş 🤦‍♀️. Küçücük taneli pelet olursa belki kullanır diye düşünüyorum. Mecbur bu tür ürünlere yöneleceğim sarırım. Tavsiyeniz için Teşekkür ederim.

theyusra

pisy cat. **********da bulabilirsiniz. 1 seneden fazla kullanıyorum ve toz konusunda gerçekten üstüne yok.

songuladali81

ben ak kedi kumu kullanıyorum. memnunum. koku da yok.

Minminik

proline extra alerjim olmasına rağmen çok iyi toz konusunda, ak kumdan kaçarak uzaklaşın.

songuladali81

Minminik ak kumdan kaçarak uzaklaşma sebebi endir acaba?.. Biz 40 günlükten bu güne 8 aylık bugün kullanıyoruz. Memnunuz. Toz ve koku olmuyor. Topaklaşma da çok iyi.

songuladali81

Ak Kum Aktif Karbon biz memnunuz. ;)

songuladali81

Ak Kum Aktif Karbon biz memnunuz. ;)

songuladali81

Bir kedi kumundan ne bekliyorsanız karşılıyor. Hızlı topaklanma, atıkları fazlasıyla kurutma, tozsuz olması. Alın hem kedinizi hem kendinizi rahatlatın.

ssedef28

ben de bastet kullanıyordum fiyatı biraz yüksek ama diğer kumlara göre daha uzun gidiyor bence. 2 tane 8lt kaldı bizim bittiğinde alabilirsem alacağım alamazsam daha önce kullandığım reflex markanın kumunu alıcam piyasadaki diğer kumlara göre daha iyi topaklanıyor

Aysenurbisgn

Patiografi sayfadında inceleme yapmıştı videoda diye hatırlıyorum belki işinize yarar

kimyonesra

Merhaba, bentonit olarak önerebileceğim Sandy aktif karbonlu kum var. Tozu oldukça az, bir şans verebilirsiniz