Kum Taş Olmaması İçin Mama Önerisi

Betuoztrk

Arkadaşlar kedimde kum varmış Sonda yapılıyo bu süreçte mama değiştirmemiz lazımmış Ben normalde felicia kısırlaştırılmış mama kullanıyorum 3 kedim var ama şimdi uygun fiyatlı üriner mama ne kullanabilirim Veteriner sadece veterinerlerden alınabilir dedi İnternt üzerinden alan kullanan memnun kaldığınız f p ürünü mama öneriniz var mıdır

17 CEVAP

Gilbert1

Benim kedimde de aynı sorun var uygun fiyatlı olarak PRO-VET Struvite Urinary Sistit, İdrar Problemi Kedi Mamasını buldum. Yorumları çok iyi bunu almayı düşünüyorum. Siz de bir bakın isterseniz

Busepz

Malesef ilaçlı mama kullanması gerekiyor onlarda sadece klinikte satılıyor. İmkan yoksa ev mamasına geçin çünkü su tüketimini artırmanız gerekiyor

Ahudr

Gilbert1 provet internet sitesindeki yorumlar bana çok güven vermedi açıkcası kötü yorumları engelliyorlar çünkü paylaşıma izin vermiyorlar

Gilbert1

Trndyl ve Hpsbrd yazmak istemiştim ama site izin vermemiş

basakttt

burda brit markası veteriner serisi ürünleri var petlebi yetkilendirilmiş, onun urinary'sini alabilirsiniz ama bunun dısında sakın internetten almayın. normalde bu ürünleri sadece veterinerler satmaya yetkili o yüzden sahte ürün falan denk gelme ihtimali var baska sitelerde.

Betuoztrk

Tüm cevapları okudum arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim Purina urinary aldık veterinerden şimdilik bakalm severse devam ederm bir şekilde ama dediklerinize de bakacağım Bu arada evet felicia da sözde böyle ama bi faydası yokmuş açıkcası

kimyonesra

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce iyi olur yavrunuz 🙏 kedinizde bu rahatsızlığı nasıl fark ettiniz acaba

Ahudr

Betuoztrk eğer klinik mama kullanacak bütceniz yoksa arkadaşında dediği gibi üriner macun artı ev yapi mi mama ile besleyin en azından bir süre

songuladali81

Royal Canin Sterilised de üriner sistem sağlığını koruyor. Veterinerler ticari amaçlı kendi mamalarını öneriyorlar. Ve onlar daha maliyetli. Biz 40 günlük ten beri Royal Canin yiyoruz.

Gilbert1

Ahudr siz kullandınız mı acaba o mamayı almayı düşünüyordum çünkü eğer kötüyse Royal Canin veteriner serisi s/o alacağım mecburen ama o da pahalı maalesef. Bu arada sadece kendi sitelerinde değil ******** ve *********** da ki yorumları da çok iyi

Cennet29

Bazı markaların ürinary serileri var onlardan deneyebilirsiniz bence bütçenize uygun olanlardan

Sanabelle urinary
Hills urinary
Nutri feline urinary
Brit struvite
Proplan urinary
Nd Quinoa urinary

Ahudr

Ben kullanmadım sadece provetin bir mamasi icin icerik olarak kötü geldigi icin yorum yapmak istedim mesajim engellendi o yuzden güven vermedi siz yine de kullanici yorunlarini dediginiz gibi farkli sitelerde de varsa okuyarak karar verin.Geçmiş olsun tekrar

Ahudr

Hesapta felicia da üriner mama bence onlara da ulaşın mutlaka üriner mamaysa neden sorun yasaniyor islerini yapiyolarsa düzgün yapsinlar yada defolup gitsi lwr bu piyasadan nefret ediyorum böylelerinden 😡

Simurg1queen

Çok geçmiş olsun bahsettiğiniz gibi özel mamalar sadece veteriner hekimlikten alınabiliniyor çünkü onlara özel geliyor diye biliyorum.. Neyden kaynaklandığını söyledi mi veteriner açıkçası endişe ettim?.

MonikaveTori

Bizde önceden felicia kullanıyorduk ancak çok tuzlu bir mamaymış veterinerimiz bırakmamız gerektiğini söylemişti. Erkek kedimde taş olayından muzdarip. 3 kedim var hepsi kısır mama olarak şuanda nd kısır kuzu etli yaban mersinli ata tahıllı olanı kullanıyoruz. Erkek kedime de duruma göre birkaç ayda bir hills c/d veriyoruz. Veterinerimle irtibata geçerek böyle yapıyoruz. Erkek kedimin durumu çok kötüydü taştan dolayı bu mamayla toparladık. Klinik dışı yerlerde satılmıyor diye biliyorum. Klinik mamaları cidden pahalı ancak başka türlü de çözülebilecek bir şey değil. Bol bol su tüketmesi gerekiyor.