Pro Plan Mı Daha İyi İçerikli Bir Mama Royal Canin Mi?

livanurcelik

Kedim yaklaşık 8 aylık, iştahı da çok iyi fakat gözüme çok zayıf gözüküyor :(

Bu iki mamayı kullanmış arkadaşlar bilgi verebilir mi? Hangisinin içeriği daha iyidir, hangisini tavsiye edersiniz?

23 CEVAP

Elifoo

Ben royal canin kullandim veteriner tavsiyesiyle, ne bilincsizmisim diye dusundum sonrasinda. İkisi de iyi mamalar degil malesef. Ondan daha uygun fiyata daha iyi icerikli mamalar var onlara bakmanizi tavsiye ederim. Benim de gozumu acandan da Allah razi olsun :)

Uygun fiyatlı olarak matisse, golosi, bonacibo, n&d düşük tahıllı mamalara bakabilirsiniz. Royal canin ve pro plan kullanmayın burada konu başlıklarına bakarsanız hakkında bir çok gerekli uzun uzun açıklamayı yapmış bilinçli arkadaşlar zaten. Bonacibo tuzlu bir mama yalnız sıkıntı çıkarabilir o da belki. Biz şuan matisse, alabildiğimiz zamanda n&d düşük tahıllı kuzulu veya balıklı kullanıyoruz. Hiç sıkıntımız yok çok şükür. Arada sebzelerden falan takviyelerde yapıyoruz :)

livanurcelik

Bizde hala pro plan kullanıyoruz ama internette yaptığım araştırmalara göre çokta sağlıklı olmadığını fark ettim o yüzden yeni bi mama arayışındayım

Aslhnsrc

Çok pahalılar ben de öğrenciyim ve alamıyorum. Şuan bonacibo kullanıyorum. Kötü bi yanını görmedim şimdiye kadar. Fiyatı da baya ucuz. Kilosu 18 tl. Bu kadar ucuz olmasının nedenini Türkiyede üretildiği için gümrük vs olmaması diye duydum. Bozita, Matisse mamaların da iyi oldugunu düşünüyorum.

Merloli

Ben go! Kedi maması kullanıyorum. İçeriği güzel memnunum ve uygun fiyatlı, öneririm.

Elifoo

Matisse kitten :) gecis asamasindayim. 1.5 ve 10 kilo secenekleri var. 1.5 kilosu 50 tl. İcerigine gore gayet iyi fiyati. 10 kilo alirsaniz cok daha uyguna geliyor :)

Pahalı demek kaliteli demek değildir. Açık mama da almayın içeriğinin ne olduğunu bilemezsiniz ve aynı zamanda sürekli havayla temas halinde olduğu için mamanın aroması da gider :ı

Selma_

Proplan pahalı bir mama evet fakat içerikleri berbat , onun yerine size N&D ,Acana ,Orijen öneririm .

livanurcelik

teşekkür ederim, şu an hangi mamayı kullanıyorsunuz? @Elifoo

livanurcelik

hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim, biz daha önce pro plan kullanmıştık fakat biraz daha araştırıp iyi içerikli bi mama bulmalıyım kızıma demek ki :)

aleyn

nd düşük tahıllı ve tahılsız mamalar, petcuren ho ve now fresh, naturea mamalarını inceleyebilirsiniz hepsinin içerikleri bu iki mamadan çok daha iyidir.

Dmldsl123

Ben pro plan kullanıyorum parasını ödeyemiyorsanız,açıklarından 2-3 kilo olanını 20 tl ye alabilirsiniz ama pro plan çok sağlıklı

aleyn

*petcuren go

onurtemiz

Yanlış yoldasınız. ProPlan ve RCanin'den yedirmeyin. O fiyatı haketmiyor o mamalar.

Maddi durumunuz iyi ise ya da o parayı verebilecekseniz; Orijen, Petcurean Go, Acana, ND, Naturea, İnstinct, Taste of Wild, Wildfield....
Son yazdığım dört mamayı bulmak biraz sıkıntı tedarik sorunlu hatta şu sıralar sadece ND'yi her yer de çok rahat bulabilirsiniz tedarikte sıkıntı yok. Ama buz yazdığım mamalar hepsi iyi ve kaliteli. ND öneriyorum olmadı Petcurean. Bunları verin çocuğunuza çer çöp yedirmeyin

onurtemiz

Maddi durumunuz orta ve düşük ise

ND düşük tahıllı mamalardan birini alabilirsiniz (Orta- Çok İyi arası)
Advance. (Orta- İyi)
Sanabelle.(Orta- İyi)
Matisse.(Orta)
Yukarıdan aşağı fiyat düşüyor bunlar da fiyata göre iyi mamalar yedirebilirsiniz

Siz ne yapıp edip ND verin :-)