Pirelerden Nasıl Kurtulabiliriz?

EZK

Dört aydır çekiyoruz.. Pire şampuanı pire ilacı en etkili olani hangisi acaba? Bienler yardım edebilirse çok sevinirim.

12 CEVAP

Emirrckr

Dört ay olduysa eve de yayılmıştır onlar.
Arkadaşın dediği gibi bence kedinize sürekli zehir vermektense evi veya odayı ilaçlayın.
Bu ilaçlama gününde kedinizi odaya sokmayın veya ev geneli ilaçlanacaksa birkaç saat kedinizle birlikte evden ayrılın.
Döndüğünüzde dip köşe temizlik yapın,süpürün.
Kedinizde halen pire varsa dış parazit uygulaması yapın.
Hatta sadece dış değil iç parazitte şart çünkü dört aydır pire ile mücadele eden bir kediye iç parazitte pirelerden bulaşmıştır.
İç-dış parazit aşısıyla bu sorunu kökten çözebilirsiniz.Tabii evi de arındırmış olmak şartıyla.

kedibabasi66

Elma sirkesi, enseye ve kuyruğa fıs fıs şeklinde sıkıyorum.
İkinciside terminator pire tarağı normal hergün tarar gibi tarıyorum. 3 yıla yakındır. Dış parazit ve pire sorunumuz olmadı.

Ipekse

kedinize yaptırdığınız dış parazitler tabii ki önemli ama ilk önce evi ilaçlayın evde varsa kedinizde hiç bitmez. hamam böceği ilacı işe yarıyor öldürüyor denendi onaylandı. bir yazıda okumuştum evinizde olduğu sürece kedinizi istediğiniz kadar ilaçlayın bitmiyormuş

Mslna01

Arkadaşların dediği gibi önce evi sonra tekrar kediyi yapmanız gerekiyor,en etkili iç dış parazit damlası advante multi ve broadline dır hem iç hem dıştir bunlar

EZK

Mslna01 kısırlaştırma olacak ama şu an pirelerden kurtulmak en önemlisi.

Mini2019

Merhaba,

bir yerde yanlış giden bir şeyler var demek. ya ilaçlar doğru değil, ya da ilaç döngüsünü kaçırıyorsunuz. Hele ki bu soğuk havalarda böylesine sürmesi hiç normal değil...
Ben pire için şu şekilde bir şey yazmıştım kendimce. belki yardımcı bir bilgiye ulaşırsınız.

PİRE HAKKINDA TECRÜBELERİM

EZK

@kedibabasi66 , @Ipekse teşekkürler bu yöntemleri de deneyeceğim. Aslında düzenli olarak yaptırıyordum iç dışlari ama nasıl oldu anlayamadım gerçekten.. Evi ilaclamam şart zaten ama en etkili hangisi olur konusunda bir fikrim yok sadece. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Tekrar teşekkürler..

EZK

@Emirrckrr Doğru söylüyorsunuz. Öncelikle evi temizleyip sonra kedimi temizlemem lazım öyle ise..Yine okuyan arkadaşlar, etkili bir şampuan varsa lütfen yazın. İlk kez başıma böyle bir şey geldi ve çok sinir bozucu. İlk başta acıyarak öldürdüğüm pireleri şimdi acımadan öldürüyorum.

EZK

@Mslna01 haklısınız bunu yapacağım hemen. Teşekkürler. Veterinerimiz etkili bir ilaç getirdi. Ayrıca şöyle bir sorun da çıktı. Pirelerden kedim alerji oldu. Bir yandan kizanda. Alerji şurubuna başladık. Bir hafta onu kullanmam gerekiyor. Bu zaman zarfında da evi ilaclayacağim. Umarım bu pire belasından bir an önce kurtuluruz...

Mslna01

Kızan için mecburen kızan geçmesini bekleyip kısırlaştırma operasyonu yaptırmak istiyorum diyorsanız yaptırmanız gerekmektedir çünkü Mart geldi ve sizi çok rahatsız eder bu durumda

EZK

Merhaba @Mini2019 Ben de anlayamadım inanın.. Nerden bulaştı hiç anlayamıyorum. Evi ilaçlarla doldurdum. Hamamböceği, Solfac diye bir ilaç onu alıp verdim sürekli onsuz gecmeyecegini söylediler gidip tekrar aldım ben de. Cesaret edemediğim için en sonunda ilaçlama şirketine haber verdik. Dün ev ilaclandi ama hala görünce pireleri sinirim bozuluyor. Aynı anda dün de kedileri etkili bir dış parazit ilaciyla ilacladi veterinerimiz. İki hafta sonra tekrar ilaclanacak ev. Artık yorulduk kedilerim de ben de.

EZK

@Mini2019 teşekkürler bu arada yazınızı okudum. Vallaha bundan sonra ne yapacağız hiçbir fikrim yok. Şu an tek dileğim bu beladan kurtulmak...🙏 Kedilerim çok fazla ilaclandi artık bıktım gerçekten..