Kedilerde Sinir, Tıslama

milaylaylom

Dişi kedim 2 yaşında evde de yavruları var iki erkek onlarda 6 aylık oldular. Son bir iki aydır asabileşti. Bir iki hafta boyunca rahatsızlığından dolayı her gün veterinere götürüyordum bir hafta boyunca antibiyotik iğne vuruldu ondan sebepli mi bilmiyorum biz taşıyınca garip sesler yavrularını görünce tıslayıp pati atmalar bayağı asabi oldu. Yavrular bir şey yapmasa bile görünce tıslıyor yani anlayamadım ama aynı zamanda oynuyorda onlarla bir tuhaf. Normalken tırnaklarını zor kesiyordum şimdi asla kesemiyorum yanaştırmıyo kendine pek. Kendi istediğinde sevebiliyorum sadece. Yaşayan var mı bunu nedendir vurulan iğnelerden mi yoksa yavrularla bağlantılı mı

22 CEVAP

Sezgek

Yavrular anne için artık yavru değil yavaş yavaş feromon da salgılamaya başlamışlardır anne onlara buranın efendisi benim ona göre diye ayar veriyor yavruları geç kalmadan kısırlaştırın bu arada yoksa çok daha fazla sıkıntı çekebilirsiniz anne de vete gidip gelmekten stres yüklenmiş olabilir ayrıca

milaylaylom

Anti stres sakinleştirici kedi maltları varmış işe yarar mı kullanan var mı acaba

Ahudr

Maalesef benim kedimde aynı şekilde oğlunu kısırlastırana kadar sorun yoktu kısırlastırdıktan sonra ona düsman gibi davranmaya başladı arada oynasada genel olarak dovuyor tıslıyor vs oğlu bu yüzden çok mutsuz ben de tabi 😞

milaylaylom

Aynı durumdan muzdaripiz 😒 çözüm yolu arıyorum bende ama bulamıyorum düzelirler mi acaba bilmiyorum

Ahudr

Yavrusunun da psikolojisini bozdu benim de vallahi :) birde çok kıskanc benimki ona daha cok sevgi gösterisi yapinca biraz düzeliyor sonra yine ayni :)

milaylaylom

Evet kıskançlıkta aslında büyük bir etken. Umuyorum hep böyle sürmez evde bir gerginlik havası esiyor çünkü😸

Ahudr

Aynen öyle :) bir çözüm bulursak haberleselim lütfen :)

milaylaylom

Tabii, mutlaka 😇🐾

Sezgek

Yavrular anne için artık yavru değil yavaş yavaş feromon da salgılamaya başlamışlardır anne onlara buranın efendisi benim ona göre diye ayar veriyor yavruları geç kalmadan kısırlaştırın bu arada yoksa çok daha fazla sıkıntı çekebilirsiniz anne de vete gidip gelmekten stres yüklenmiş olabilir ayrıca

milaylaylom

kısırlaştırmayı inşallah düşünüyorum. evet veterinerin en büyük etken olduğunu düşünüyorum yapılan tedavide vurulan iğnelerden sonra başladı bu stres ve sinirli hali

Ahudr

Ne rahatsizligi var bu arada neden igne yapiliyor anneye

milaylaylom

Akciğerinde ödem sebebiyle antibiyotik tedavisi gördük

milaylaylom

Ne yazık ki tedavi stres dışında pek işe yaramadı

Mslna01

Yavrular artık bir tehdit olmaya başlamış anlaşılan evde, artık anne için o yavdudeğil rakip dikkat edin

milaylaylom

Yavrulardan biri açık renk (babasına benziyor) en çok ona tıslıyor hiç haz etmiyor ondan diğeriyle daha iyi anlaşıyor onun sebebi nedir sizce ya ? Açık renkli yavruda en sakini hiçbir şey yapmıyor annesine yapmadığı halde böyle hep dışlanıyor yavrum 🥹