Cinsiyeti Erkek Dediler Erkek Mi?

TugbaDuman

Anket

Erkek
(5 oy)
Dişi
(6 oy)
Toplam (11 oy)

Muhabbet kuşu aldık yavru ve erkek dediler ama burnu mor dişi diyende oldu öyle olunca erkek kuşumuzla onu bir kafese koyduk öpüşüyorlar bir birlerini kasiyorlar yuvalık taktik ama hiç biri yuvaliga girmiyor acaba erkek mi dişimi kuşumuz

5 CEVAP

evimizde 9 tane muhabeet kusu var ve eminim ki erkek:)

aslihan_e

Gagası aynı renk olan iki yavrumuz da dişi çıktı, bence karar vermek için biraz bekleyin. Benim için dişi olma ihtimali daha fazla ama yüzde yüz diyemem.

KimJeongguk

Erkek kuşların burun deliklerinin kenarları beyaz olmaz. Kuşunuz %100 eminimki dişi.

KimJeongguk

Ayrıca bu kuş daha yavru yuvalık falan takmayın tabikide girmezler. 8-9 ay sonra takabilirsiniz yuvalığı ancak.

Elifnaz2012

dişi olma ihtimali var