Neleri Degistirmeliyim Veya Baska Ne Yapmaliyim

Bonacibonun kısır mamasını kullanıyorum suyunu ve mamasını günde 1 kere değiştiririm içme suyu kullanıyorum dişlerini fircalamiyorum tuvaletini haftada 1kere temizlerim 1 aşısı eksik yaş mama çok nadiren veririm evde yaptığımız pişmişet/pismis veya pismemis sucuk/pismis balik/pismis tavuk veririm

18 CEVAP

kang14

Yuh haftada 1 kum mu temizlenir? Kardeşim hiç kedi bakmayan biri bile mantıken o tuvaletin her gün temzilenmesi gerektiğibi bilir. Bakteri mikrop olusacagını bilir bekletildikçe.Pes ya cidden.Kumu tuvale kabının nerdeyse yarısı kadar koyunuz. Cok az kum koymayın. Kedinizin idrar yolları enfeksiyonu ve böbrek sorun ihtimalini aza imdirmek istiyorsanız kum tuvalet hijyenine dikkat ediniz. Ayrıca parfümlü kum kullanmayınız. Ayrıca siz kumda ki çiiş ve kakayı ne kadar cok bekletirseniz temizlemezseniz o kadar bakteri üreyip ayrıca cok pia kokoar kum ve eviniz. Temizlesenizde o kumdan o koku gitmez. Ancak kumu tamamen atıp yeni kum koyana kadar.Ve 10 günde bir tuvalet kabını yıkayıp artan kumu çöpe atıp yeni kum doldurmalısınız.Mama ve su tabagı tuvalet kabından uzak olmalı baska oda da bile olur. Suyu mama yanına değil baska yere koyunuz daha fazla su içer. Ayrıca su kaplarından her odaya koysanız iyi olur. Su içmesine teşvik olabilir. Düzenli iç dış parazit ilaçlarını unutmayınız.Dişleri için ise agız içi hijyen spreyleri oluyor kediler için kullanabilirsiniz. Tırnaklarını da veteriner de düzenli kestirin evdeyse sürekli kedi.

Mslna01

Kediye pişmemiş hiç bir ürünler vermemelisiniz iç parazit yapar

kimyonesra

Tuvaletini haftada 1 gün temizlemeniz çok yanlış. Kendimiz 1 hafta boyunca temizlenmeyen bir tuvalete girmek ister miyiz? Lütfen buna dikkat edin, haftada 1 gün değil her gün 1 defa temizleseniz yeter. Yaş mama haftada 1 defa vermenizi öneririm.

Mslna01

Evet bence de haftada bir yaş mama vermelisiniz kesinlikle

öncellikle kumunu en azından 2 günde bir temizlemeye çalışın çünkü kediler bu konuda çok kolay strese girebiliyorlar. mümkünse baharatlı ve acı yemekler vermemeye çalışın ve bence yaş mamayı haftada bir kez mutlaka verin özellikle ev yemeği ve sucuk yerine.

ayrıca aşılarını da ihmal etmeyin. biliyorum oldukça masraflı ama hastalanmasından daha iyidir emin olun :)

Çok teşekkürler bide bisey daha sorucam dişlerini fircalamam gereklimi ve tüyleri çok fazla dökülüyor bunun için önerebileceğiniz vitamin/damla/takviye vb. varmi ?

Mslna01

Dişlerini fircalatan bir kedi ise sakın ise yaş mamadan sonra iki günde bir yapabilirsiniz yaptırmıyorsa matatabi çubuğu iş görür,bu ara kış tüylerinden yaza geçiş zamanı tüy dökmesi gayet normal bol bol tarayın maltı da biraz fazlalaştirin

ssedef28

tuvaletini her gün temizleyin 2 kere bile temizleyebilirsiniz sabah ve gece uyumadan önce. suyunu da günde birkaç kere tazeleyin hem su içimi de artabilir bu şekilde. sucuk kesinlikle vermeyin çok baharatlı kediniz için tehlikeli ileri yaşlarda sağlık sorunu yaratabilir. pişmiş tavuk ve eti sade tuzsuz baharatsız haşlanmış verebilirsiniz

tüy dökümü mamayla ilgili veya mevsimsel olabilir. eğer tavuklu mama veriyorsanız bir süre tavuklu dışında kuzulu veya balıklı vermeye çalışın. vitaminli maltlar kullanabilirsiniz ayrıca aminosol diye bir vitamin de var suyuna damlatarak kullanabilirsiniz. eğer kediniz sakin ise dişlerini fırçalamanız iyi olur tabi bunun için de özel fırçalar ve macunlar satılıyor.

Cennet29

Tuvalet sabah akşam temizlenmeli hergün. Evde çiğ şeyler vermeyin salam sucuk asla vermeyin çünkü zararlı. Evde pişmiş, balık, et, tavuk verebilirsin. Yaş mama marketteki ucuz mamalardan vermeyin çoğunda şeker var. Felix, whiskas, friskies bunlar hiç güzel değil.

Önerdiğim yaş mamalar: nutri, acana, nd, schesir

Sularınız kireçliyse kediye hazır su vermenizi öneririm

Hangi aşısı eksik eğer yıl bir kere yapılan karma aşıysa bence ihmal etmeyin.

Kediyi birinden yenimi sahiplendiniz? Kaç yaşında

Seashell

Tuvaletini günde 2 kere temizlemeniz gerekiyor. Yavru kedilerin mamasını 3 öğüne bölmek yetişkinlerin 2 öğüne bölmek daha iyi olacaktır gün boyu kalınca o mama dışarıda bayatlayabiliyor kedilerin ilgisini çekmiyor. Bize böyle önerdiler. Suyunu mamasıyla birlikte 3 kere değiştiriyorum. Yiyebileceği kadar gramaj hesabıyla mama koyuyorum. Aşılarını ihmal etmemeli. Vitamin malt kullanmalı. Besin değerlerini karşılayacak mamaya geçmek gerekiyor. Asla çiğ ışıl işlem görmüş ürünler yedirmemek gerekiyor tavuk verecekseniz mutlaka pişmiş olmalı parazit aşılarının 2-3 ayda yenilenmesi gerekiyor. Evin her gün havalanması gerekiyor.