Kediye Bakamayan Ev Sahibi

Busesi

Merhaba yaklaşık bir sene önce annemin komşusu olan biri kedi sahiplendi 3-4 aylık yavru bir kediydi 3 ay boyunca teraslar yan yana olduğu için kedi annemin evine girip çıkıyordu annem sürekli kediniz bizde bizim evdeki kedileri dövüyor terasınıza sineklik takın desede adam bütün yaz kediyi saldı yaz bitimi de kediyi sokağa atmıştı ne kedi için sineklik takıldı nede terastan düşmemesi için bir önlem alındı. Bu yıl tekrardan 6-7 aylık bir yavru kedi sahiplenmiş kedi aşırı kirli ve sürekli açtı kediye mama su veriyorduk ama terastan düşer diye korkmamıza rağmen kedinin sahibinde zerre bir tedirginlik yoktu. Bugün kedi aşağıya düştü sahibinin kapısını çaldık lakin tahmin ettiğimiz gibi kediyi terasa atmış ve evden çekip gitmiş. Bıkmış durumdayız adam polis olduğu için tartışmaya bile girmiyoruz ama laf anlamamasından da güzellikle uyarmaktan da yorulduk. Günahına girdiği kedi 1 değil 2 değil düşen canın durumu iyi ama sahibinin umrunda bile olmayacak ve bu cana bakabilecek durumda değilim farklı şehirde yaşıyorum. Kediyi getirip tekrar adama versem yine aynı şeyler olucak ve kedi tekrar düşebilir vebaline girmek istemiyorum. Bu adama napılabilir aklım fikrim durdu

2 CEVAP

Mini2019

Hiçbir şey yapamazsınız. Tek çözüm güçlü bir sosyal medya. Geçmiş olsun

Emirrckr

Kendiniz bir şey yapamazsınız.
Şehrinizdeki derneklere ve topluluklara ulaşmaya ve sesinizi oralarda duyurmaya bakın.
Birlikten kuvvet doğar demişler.