Acil Kedim Sarı Renk Kustu

melissa97

Arkadaşlar kedim 5-6 gündür toplam 4-5 kere sarı renkte kustu. İran kedisi olduğu için ve bir süredir malt yemediği için olduğunu düşünüp aldım fakat yedikten sonra da kustu. Bugün yemek yemediğini gördüm yaş mama verdim onu da yemedi. Kedim 4 yaşında tüm aşıları tam. Sadece su içiyor ve malt yiyor. Biraz halsiz. Benzer bir şey yaşayan var mı sabah veterinere gidene kadar ne yapabilirim?

17 CEVAP

melissa97

Eve saat 4 gibi anca gelebildik sonuçlarda biyokimya değerleri sorunsuzmuş röntgene göre bağırsakta bir tıkanıklık gaz ve kaka var tıkanıklığın tüy kaynaklı olabileceğini söylediler. Lavman yaptılar. Evde kendi odamı kapattım onunla kalıyoruz gözlemlemek için. Eve gelir gelmez kakasını yaptı sabaha kadar nöbette olucam muhtemelen yarın öğlende tekrar gidicez eğer tüy çıkmazsa tekrar lavman yapılacakmış. İnşallah çıkar tüy ve biter bu çile. Çok teşekkür ederim herkese. Başına böyle bir şey gelen arkadaşlar varsa internette çok korkunç şeyler yazıyor veterinere ağlayarak gittim size denk gelirsem hemen korkmayın tahlilleri yaptırın en kötü senaryoları görüyoruz hep internette gerçekten…

melissa97

Hayır ev yemeği vermiyorum royal canin kısır kuru ve yaş mamasını veriyorum sadece yaş mama çok sever normalde onu da denedim ama yemedi… Dışkısını ayırt edemiyorum 3 kedim olduğu için :( Su içiyordu ve mal yedi bugün. Dayanamadım açık bir veteriner buldum geldim ön muayene yapıldı ateşe bakıldı bunlarda sorun yoktu. Röntgen çekildiğinde bağırsağında bir tıkanıklık görülmüş kan aldılar biyokimya için tüylerde tıkamış olabilirmiş umarım öyledir. Her halükarda böbrek değerlerine de bakmak için kan sonuçlarını bekliyoruz. Kusma önleyici yapıldı lavman yapılacak bir de serum takıcaklar inşallah iyi sonuçları buraya yazarım yaşayan birilerinin de işine yarar belki bilgiler 🥺

melissa97

Hayır ev yemeği vermiyorum royal canin kısır kuru ve yaş mamasını veriyorum sadece yaş mama çok sever normalde onu da denedim ama yemedi… Dışkısını ayırt edemiyorum 3 kedim olduğu için :( Su içiyordu ve mal yedi bugün. Dayanamadım açık bir veteriner buldum geldim ön muayene yapıldı ateşe bakıldı bunlarda sorun yoktu. Röntgen çekildiğinde bağırsağında bir tıkanıklık görülmüş kan aldılar biyokimya için tüylerde tıkamış olabilirmiş umarım öyledir. Her halükarda böbrek değerlerine de bakmak için kan sonuçlarını bekliyoruz. Kusma önleyici yapıldı lavman yapılacak bir de serum takıcaklar inşallah iyi sonuçları buraya yazarım yaşayan birilerinin de işine yarar belki bilgiler 🥺

kj0122

Benzer şikayetleri bende çok yaşadım şimdi öncelikle dışkılaması nasıl onu gözlemle melisa idrar çıkışı günlük sağlıklı bir kedide en az 2 kere olmalı, az ve sık idrar çıkışı olmamalı idrar yapamama durumu 24 saati geçmemeli büyük tuvaletide günde 1 kez şeklinde 48 saat en geç dışkı çıkısı sağlaması gerekli onun dışında malt bir süredir vermediğin içinde kusma bundanda dediğin gibi kaynaklanıyor olabilir birde yemekten kastın evde kendi yaptığın yemek mi onun için yoksa kuru maması mı bu kadar fazla kusması anormal bir durum birde kuru mamaysa eğer bazen aynı mamayı yemekten sıkılıyor kediler veteriner yönlendirmesiyle mama değişikliğine gidebilirsin günlük yediği yemekte tanecikler mevcutsa kuru mama içinde geçerli blenderdan geçirip püre halinde yedir biraz sabır istiyor parçalara bölerek az az yedir ya da hiç yemezse zorla yedir gerekirse su tüketiminide takip et 3 günü aşmamalı su kaybı yaşamasın durum ciddi hal alabiliyor bizzat yaşadık şuan da kedimiz eskiye nazaran daha iyi inşAllah korkulacak bir durum yoktur en kısa zamanda şifa bulsun kuzucuk

melissa97

Çok teşekkür ederim 🥺 Oğluşum tombik bugün öğlen 2en beri veterinerde 11de alacağım serum alıyor. Umarım iyi şeyler olur artık…

kj0122

Öncelikle çok geçmiş olsun bizdede sorunlar az çok devam etmekte durumun zorluğunu ve çaresizliğini az çok tahmin edebiliyorum dualarım sizinle inşAllah dediğin gibi tüy tıkanmasıdır başka bir şey olmasın 3 kedi olması cidden seni zorlayacaktır imkan varsa başka odaya alıp gözlemlemeye çalış tuvaletinide o da bu hususta çok önemli kuzum sıkma tatlı canını derdi gönderen sahibi her zaman dermanınıda hayırlısıyla sana iletecektir sabırla beklemek düşüyor bizede 😔

kj0122

Çok şükür kuzum lavman yapıldıysa bünyesi tıkanmayıda atmış demektir gözün korkmasın sen yinede kontrol amaçlı hekimliğe git danış bakalım güzel haberlerle dön hayırlısıyla

kj0122

Çok şükür kuzum lavman yapıldıysa bünyesi tıkanmayıda atmış demektir gözün korkmasın sen yinede kontrol amaçlı hekimliğe git danış bakalım güzel haberlerle dön hayırlısıyla

kj0122

Çok şükür kuzum lavman yapıldıysa bünyesi tıkanmayıda atmış demektir gözün korkmasın sen yinede kontrol amaçlı hekimliğe git danış bakalım güzel haberlerle dön hayırlısıyla

melissa97

Pankreas değerlerinde çok az bir yükselme varmış muhtemelen sümbül yediği için bu sorun yaşanıyor olabilir bunun dışında kalp yetmezliği başlangıcı olduğunu öğrendik hiç iyi haber alamıyoruz maalesef

melissa97

Pankreas değerlerinde çok az bir yükselme varmış muhtemelen sümbül yediği için bu sorun yaşanıyor olabilir bunun dışında kalp yetmezliği başlangıcı olduğunu öğrendik hiç iyi haber alamıyoruz maalesef

kj0122

Öncelikle benden sana kardeş tavsiyesi bizdede birden fazla şikayeti mevcut kedimizin şimdi hekimlikten geldim aynı şikayet ne eksik ne fazla bizde de mevcut bağırsaklarında tüy tıkaması mevcutmuş ki ben 24 saat içinde maltını eksik etmem kedimin eminimki sende hassasiyetle bakıyorsun ve eksik etmiyorsun fakat bazen olaylar bizim dışımızda gerçekleşebiliyor bazen engel olamıyoruz benim kedim de böbrek hastası hem böbreklerinde hem idrar kesesinde taşları mevcut 3 gün susuz ve aç kaldı ilk kedim ne yapacağımı şaşırmıştım 1 ay önce öldü ölcek gözüyle baktığım kedim şuan da az çok daha iyi karaciğer şikayetinden tut bağırsaklarına kadar bir sürü şikayeti var sadece Allah’a dua edip ona emanet ediyorum yollar çok güzel bir şekilde açılıyor sana diyceğim o ki önce umudunu sıkı ve güzel tut sonra inancını inanki en güzele emanet edince her şey güzelliğiyle çözülüyor dualarım sizinle sen hekimine güven gerekli kontrolleri eksiltme diyetleri düzende tut emin ol o çok güzel iyileşecek sağlıcakla iyi haberlerini bekliyorum geçmiş olsun tekrarından

meryem_artemis

Çook geçmiş olsunnn. Umarım en kısa zamanda iyileşir💜

kj0122

Estağfirullah kuzum senin gibi güzel insanlar var oldukça onlar sağlık ve yaşam bulacak emin ol düzelcek inancım büyük Allah daha büyük kendini üzme lütfen yıpratma bunun böyle olmasını sen istemedin bu platformda durumu bizden daha kötü hasta yakınları da var halimize çok şükür yinede

melissa97

Arkadaşlar merhaba tekrardan bugün 3. Günümüz kedim hala ne yemek yiyor ne tuvaletini yapıyor sabah veterinere gittik yine serum ve sonda taktılar. Eğer yarında yemek yemezse virüs testlerine bakıcaz corona gibi dedi. Ben bir kedimi bu hastalıktan kaybettim 1 sene önce. Bunu söylediğinden beri çok kötüyüm. Nasıl bu noktaya geldi anlamıyorum iyileşiyor diye düşündükçe her gün daha kötü oluyor sanki her şey 😔😔😔😔