Uçmayı Bıraktı

Bebek_mango

Kuşumun bi kaç haftadır tüyleri çok dağınık ve kanatlarında kelleşme var. Kilosundan mı uçamıyor diye düşündüm ve hassas tartıda tarttım 47 gram çıktı. Kafesten çıksa bile en fazla yürüyor ya da elimle alıp yükseğe koyuyorum ordan aşağı atlıyor sadece.

2 CEVAP

aslihan_e

Şuan tüy değişim dönemleri ama sizinkinde anormal bir dökülme var. Kuşunuzun yaşını biliyor musunuz? Yaşlı duruyor. Genel olarak nasıl besliyorsunuz? Düzenli meyve veriyor musunuz? Vitamin takviyesi yapmayı denediniz mi? Tüy değişim dönemi vitamine ihtiyaçları var.

Bebek_mango

@aslihan_e kuşum 7 yaşında meyvelerden korkuyor ve asla yemiyor sularına vitamin ekliyorum 1 yıl önce de göz nezlesi geçirmişti ama o zaman iyileşip sağlıklı olmuştu.