Mama Önerisi Alabilir Miyim? Yavru

bibi08

arkadaslar merhaba benim 7 aylık erkek kedim tavuga karşı alerjisi olduğunu düşünüyorum vt hekim ile diyet mama kullandık şuan baya düzeldi önceden nd ocean kullanıyordum yavru ama artık butcem yetmiyor birde kedimin bu mamayı sevmediğini farkettim evet içeriği gerçekten çok güzel ve temiz ama yine de tavsiye isteyeceğim sizlerden 🙏🏻 somonlu devam etmek istedim ama piyasada pek rastlayamadım bir arkadastan nutri feline markasını duydum brit care de içeriği güzel ama pek çok kediyi ishal yaptığını söyleyen de var sizin tavsiyeleriniz nelerdir onları da değerlendirmek isterim

17 CEVAP

Prensesmincir

Ben hills kullanıyordum yavruyken,fiyatı uçmuş ama durumunuz varsa bakabilirsiniz,whiskas ve friskesten uzak durun,onların bi üstü purina one falan iyidir

kayaburcu

Ben kedime lavital somonlu yavru kedi maması kullandım 8 9 ay kadar büyüdüğü için değiştirmek zorunda kaldım ve çok memnundum lavitalden tavsiye ederim

Tolga_yay26

Kedinizin tavuga alerjisi olduğuna nasıl karar verdiniz ve cinsi nedir? Ona göre mama önereceğim yanlız kediniz henüz ufak kümes hayvanlı mama yemesi önemli şuan kas kemik kütle gelişimi açısından

Optimeal
Sanabelle
Exclusion
Anatolian
Animal World
Pro Plan deneyebilirsiniz

GzdeAkbuz

ProChoice, kittylife, kito.

bibi08

kedim tekir ramazan ayında haşlanmış tavuk verdim tuzsuz baharatsiz haşlanmış ve ondan sonra arka bacaklarında yara ve irin tarzi birikmeler oldu vt hekim alerjisi olabileceğini söyledi ben de tam emin değilim aslında fazla bir miktar da vermedim yeni bir mamaya geçip denemem gerektiğini düşünüyorum yine de tavsiyelerinize açığım

Mslna01

Veteriner hekime sorarak felicia araştırıp alabilirsiniz

La Vital ve brit care karıştırıp veriyorum la vitali çok beğendi brit care pek beğenmedi iki mamada da bir sorun yaşamadık

Tolga_yay26

Alerji olduğunu düşünmüyorum tavuk hemen hemen piyasadaki mamaların çoğunda var alerji olsaydı daha önce tepki verirdi söylediğiniz tarif görmeden net birşey söylemek doğru olmaz ama tavuk yedikten sonra ortaya çıkması tesadüf olabilir bir başka vet hekiminede gösterin mantar egzama parazit olabilir mama olarak acana yavru öneririm maddi yönden beni Aşıyor diyorsanız 2 ay hills balıklı vermelisiniz mantarsa zaten tavuklu mama yasak kesin tanı koyulsun ona göre hareket edin ihmal etmeyin mantarsa aşıdan kaçının yavru kediye mantar aşısı ağır gelir tedaviye ecosinle başlayacaksınız veya 2. Yöntem batikon travazol kremler geçmiş olsun patili dostunuza Acil şifa diliyorum

Tolga_yay26

Dostunuzun bağışıklığını yüksek tutmayı ihmal etmeyin 1. Supravet prebiyotik ve probiyotik damla kesinlikle tavsiye ederim günlük 2ml kendisi içmezse mamasına damlatın 2. Gimcat multivitamin 3. 2 ay balıklı mama hills ben supravet prebiyotiği ve multivitaminini eksik etmiyorum kedimden çünkü sütten ağzım yandı bir defa bağışıklığı düşerse herşeye karşı savunmasız olur bu söylediklerimi Petlebi orjinal ve uygun fiyata satıyor hatta arada bir kampanya yapıyor inceleyin tekrar geçmiş olsun

Bizde başta 3 sene whiskas kullandık ancak sol gözü birden bire kapandı meğerse whiskas iyi bir mama olmadığı için bağımlılık yapıyormuş şimdi dönüşümlü olarak Optimeal deniyoruz
Optimeal
Sanabelle
Exclusion
Pro Plan
Royal Canin
Happy Cat
Van Cat
Animal World
Anatolian deneyebilirsiniz

bunların yanında bir de nature's variety çok güzel bir mama deneyebilirsiniz

yara varsa sarı kantoron yağı iyi geliyor bizde de aynı sorun oldu sarı kantoron yağı iyi geldi tekirler zaten yaramaz oluyor

biz sarı kantoron yağı ile 1 hafta da atlattık

bibi08

ay yok whiskasi falan biliyorum cok zararlı asla vermem piyasada fazla reklamı yapilmayan ama içeriği guzel olan mamalar var tesekkur ederim