Kuşum Ölüyor Mu

eylem97

Kuşum eve yavru köpek alındığından beri çok garip davranıyor sürekli ters duruyor, kuyruğu ileri geri gidiyor hiç durmadan ve ötmüyor sadece aynı sesi çıkarıyor ilgimi hiç eksik etmedim çok üzgünüm

10 CEVAP

Köpek gelir gelmez kafesi onun ulaşabileceği bir yerde miydi ? yani belki ani bir hareketinden veya genel olarak köpekten korkmuş olabilir kuşların kalpleri korkuya pek dayanmıyor. Genellikle rahatsız olduğu bir şeylerin belirtisi olduğunu söylüyorlar bu duruşun. Bir ağrı, korku vs. Hemen kötü düşünüp bu ölür diyip salan veteriner yerine siz onu sessiz bir ortama götürmeyi deneyin köpeğin olmadığı bir eve yanınızda gitsin düzelecek mi bi bakın

eylem97

???

cat20

kendini yalnız hissediyor olabilir ona daha fazla ilgi gösterirsen belki düzelir ancak düzelmezse onu veterinere götürmekte fayda var Eylem97

eylem97

Götürdüm vitamin verdi fakat bu ölme belirtileriymiş sürekli ters dönüyor göğüs kemiği de hissediliyor çok kötü bişey yapamıyorum

eylem97

Hayır hiç ulaşabileceği bir yerde değildi hep yüksekti hatta kıskanmasın diye genelde aynı odada bile tutmuyordum önce hafif kusmaya başladı sonra da bu hareketleri yapmaya başladı bugün bir kez yere düştü suyuna vitamin damlattım ama hiç düzelecek gibi durmuyor

eylem97

Köpek de kendi halinde hiç havladığınj ya da ona zıpladığını falan görmedim ama sanırım yaşlandı 6-7 yaşında

eylem97

Bir de köpek geleli 2 ay oldu onunla alakalı mu bilmiyorum

aslihan_e

Biz onlarca kuşumuzu bu hastalık yüzünden kaybettik. Sadece kusma ve bi ses çıkarma belirtisi oluyor. Sanırım kursak mantarıymış. Bir araştırın. İlaç tavsiye ediyorlardı.