Annesiz Yavru Kedi

Margthus

Merhaba dün bir bahçede 3 tane yavru kedi gördüm 2 yavru ölmüştü anneleri terk etmis galiba bende diğer yavruyu alip veterinere goturdum bir seyi olmadigini saglikli oldugunu aç oldugunu söyledi kendi catimda bakmaya karar verdim yaş mama aldim ama sürekli uyuyor ve yemek yemiyor kendim yedirmeyi denedim yinede yemiyor ne yapabilirim yanina üşumesin diye sicak suda koydum

8 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

O kedi henüz kuru mamayı kendi başına ya da sizin desteğinizle yiyemeyecek kadar küçük. Acilen kediler için özel satılan süt tozlarından alıp biberonla içirmelisiniz.

Ketonmanya

Ayrıca o sıcak su dolu şişeyi bir havluya ya da bir beze sarmalısınız. Direkt temas ederse yanabilir.

Ketonmanya

Mama yiyebilirliğin kontrolünün gözlerden değil dişlerden yapılması gerekiyor. Biraz acemiliğine gelmiş sanırım hekiminizin. Kedilerin gözleri ortalama 10 günlüklerken açılır zaten, ama 10 günlük bir kedi mama yiyecek dişlere sahip olmaz.

Sürekli uyuması pek iyiye işaret değil, bir de dışarıda ne kadar süredir aç olduğunu da bilmiyorsunuzdur. Bence yakınınızda bir pet shop ya da klinik varsa hemen temin edin süt tozunu, böylelikle şansı varsa biraz güç kazanır karnı doyunca.

Margthus

Tuvaletini yapamıyormuş yaptırınca rahatladı biraz gidip süt tozu alıcam tesekkur ederim

Margthus

veteriner gözleri açılmış yaş mama yiyebilir demişti

Margthus

süt ile suyu karıştırıp şırıngayla vermeyi denedim içmiyor

Kedi tuvaletini yapıyor mu hiç
Kuru mamanın taneleri biraz büyük gözüküyor resimde eğer öyleyse ezmeniz daha iyi olacaktır ve yaş mama vermeyi düşündünüz
Yukarda dendiği gibi kedi küçük duruyor baya süt tozu biberon deneyebilirsiniz

ssedef28

süt tozu içmesi gerekiyor yaş mama kuru mama yeni doğan kedinin bütün sindirim sistemini bağırsaklarını bozar hayvan su bile içmez yaş mama yiyebilir diyen veterinerin kafası iyi heralde. 6 haftalık olunca yaş mamayla başlayıp yavaş yavaş kuru mamaya geçiş yapılıyor mamaya geçtiğinde de su içmeye başlayabilir