Denizli'de Kedilere Yapılan Saldırı

akbas1

Arkadaşlar içim dayanmaz o yüzden videoyu izlemedim gorsel falan atmadan ne olduğunu filtreli anlatır mısınız özellikle Denizli de yasayanlar

12 CEVAP

AhsenAise

Psikolog ve psikiyatristimin ortak kararı ile 1998 den itibaren haber izlemiyorum,bu minvaldeki yayınları takip etmiyorum, bahsettiğiniz konu da beni ruhen örseleyecek bir konu
Umarım yeryüzündeki tüm kötü insanlar bir anda yok olur

Ketonmanya

Merhaba.

Bahsedilen videoyu iki gün önce izledim, izlediğimden beri kedilerime sarılıyorum, gözümün önünden gitmiyor. Her bu tarz olaydan sonra bir daha kendimi böyle iğrenç videolara maruz bırakmayacağıma söz veriyorum ama bir şekilde maruz kalıyorum. Bence merakınıza yenik düşüp videoyu bulmaya çalışmayın, kendinize zarar vermiş olursunuz. Böyle videoları ellerinde onları durduracak gücü bulundurmayan hiçbir hayvansever izlememeli aslında. Çevremizdeki hayvanlara yanlışlıkla elimiz çarpsa onlardan özür dileyen, kendimizi suçlayan, kahrolan insanlar olarak elimizden bir şey gelmeyen kötülüklere maruz kalmak, kendi gücümüzü tüketmekten başka bir işe yaramıyor aslında. Video hakkında detay vermeyeceğim ancak izledikten sonra kendimce aldığım kararı size de tavsiye etmek istiyorum. Kendi kedilerimizin tasarrufu tamamen bizde ama sokakta beslediğimiz özellikle yabani olan kedileri kendimize alıştırmaya, evcilleştirmeye çalışmamalıyız. Her gördüğü insanın önüne yatıp göbek açan sokak canlarımızın ise gözlerimiz sürekli üzerlerinde olmalı ki yanlış kişilere sırnaştıklarında müdahale edebilelim.

Hem bu masum canları hem de o şeytanın ete kemiğe bürünmüş hâllerini aynı yaratıcı yaratmış olamaz. Onlardan sorumlu olan yaratıcı hangisiyse o şeytanların da kemikleri kırıla kırıla can verdiklerini tez zamanda bizlere göstersin umarım.

kj0122

Ankara’da ikâmet ediyorumda pekte haber takip etmeyi sevmem hep kasvet maalesef gece yazmışsınız olayı şimdi okuma fırsatım oldu olay nedir ya da video eki var mıdır merak ettim ne tür bir saldırı acaba köpek saldırısı mıydı?

akbas1

bir caninin kedilere katliam yaptığı videosu konuşuluyordu ben bakamadım Twitteri komple sildim elimden bir kaza cikasak yoksa çok hassasim ama hayvanseverler harekete geçerse ben de varım

kj0122

Köpekten değil insandan korkacaksın diye boşuna demiyorlar saf gibi bende köpek saldırısı diye düşündüm türkiyedeyiz tahmin etmeliydim olayı yaymaların sebebi birileri harekete geçsin diye sanırım biz gözümüzden sakınıyoruz vicdansızın yaptığına bak vallahi yazık

akbas1

Köpeklerin topluca kedilere kıyması imkansız genelde en zayıf olana saldırırlar
İnsanın yaptığı vahşet asıl konu. Masum o kedilerde bilemiyor ki kim iyi kim kötü helede ayak altında gezen kedilere çok üzülüyorum. Bu kanı bozuk tiplere 1-2 yıl bari ceza verilse en azından bir caydırıcılıgi olacak

akbas1

Kimsenin pek umrunda değil anlaşılan abidik sorular başı çekiyor

kj0122

Olay çamlık park diye bir konumda mı acaba araştırdım öyle bir haber mevcut

kj0122

1 2 yıl mı? Bence müebbet almalılar ki herkese ders olsun bir daha kimse eziyet edemesin benim ikâmet ettiğim alanda 8 kedi mevcut sokağımızda bakıyoruz toplu o yüzden o şekilde düşünerek dedim toplu bulundukları bir alanda mı saldırıya uğradılar diye konuya çok farklı açıdan baktım yani kusurumu mazur görün

akbas1

Sizin dediğiniz çamlık park olayi 13 Şubat'ta olmuştu orda konu tek kediydi. Ben dün haberi kediler olarak gördüm
Denizli'de bir arkadas vardı ona ulaşmaya çalışıyorum

kj0122

Anladım haber tarihine dikkat etmemişim inşAllah ulaşırsınız ve önüne geçebilirsiniz aynı şehirde ikâmet ediyor olsaydık yardımcı olmayı çok isterdim bir mecraya takılı kalmamanız en sağlıklısı tek temennim en kısa zamanda bahsettiğiniz kişe ulaşmanız olayın kısa vadede çözülmesi

akbas1

AhsenAise benim psikologta olayların üzerine git diyor haber falan izlemesekte sonuçta neler yaşandığını az çok tahmin edebiliyoruz psikolojimizi korumak içinde böyle olayların son bulmasını bir şekilde sağlamak gerekiyor yoksa devekuşundan farkımız olmaz