Muhabbet Kuşunun Gagası Çatladı

Mahmutt3467

Muhabbet kuşumun gagası çatladı veteriner acil gerekirmi yoksa başka birşeyle kendi kendine tedavi edebilirmiyim

1 CEVAP

melike9

Kendi kendine tedavi edemezsiniz, en fazla biraz bölgeyi rahatlatmak adına sarı kantaron yağı sürebilirsiniz. Muhabbet kuşunun gagası hassastır. Kanama yaratacak kadar hasar varsa ölümüne bile sebebiyet verebilir. Ne kadar bir çatlaktan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama hafif bir soyulma bile olsa veterinerin görmesinde yarar var. Çatlak derinse hiç zaman kaybetmeden muayene ettirin. Mümkün mertebe egzotik hayvanlara bakan bir veteriner seçmeye çalışın. İnsanlar için olan merhemlerden önerenler olabilir, veteriner reçete etmeden hiçbirşey kullanmamanızı öneririm.