Kedi Diş Eti Kızarıklığı

ssedef28

merhaba kedim 1 yaşında dişlerini fırçalamıyorum hiç yaş mama da yemiyor sadece kuru mamayla besleniyor arkadaki dişleri sararmaya başlamış diş eti de biraz kızarmış gibi geldi bana belki normaldir bilmiyorum. ileride dişlerle ilgili bir sorun yaşamamak için bundan sonra fırçalamak istiyorum kediler için diş macunu önerebilir misiniz

2 CEVAP

somnium

hafif diş eti kızarıklığı var. lakin düzenli diş fırçalama ile kontrol altına alabilirsiniz. diş macunu olarak çoğunluğun tercihi virbac oluyor. lakin her veterinerde satışı olmuyor diyebiliyorum. ben vetugen kullandım, kullanmaya da devam ediyorum. gerçekten memnunum, ilk fırçalamada bile beyazlattığını görebiliyorsunuz.

ayrıca zamanında diş eti kızarıklığı-gingivit- hakkında yazdığım, başarılı sonuç da aldığım bir yazı bulunuyor. belki faydası olabilir: https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/179722-gingivit-veya-dis-eti-kizarikligi-soru-degil-oneri

ssedef28

çok teşekkürler😻