30 Günde Sahiplenilmeyen Köpekler Uyutulacak'

BiciriginAnnesi

Yasa teklifine göre öncelikle başıboş hayvanlar sahiplendirilmeye çalışılacak.

Bu kapsamda belediyelerin barınaklarındaki köpeklerin fotoğrafları çekilerek, internet sitelerinde sahiplendirme ilanı yayınlanacak.

30 gün boyunca sahiplenilmeyen köpekler, iğne ile ilaç verilerek uyutulacak.

Uyutulan köpeklerden boşalan barınaklara alınacak yeni hayvanlar için de aynı süreçler işletilecek.

'Sahiplendirilen köpekler izlenecek'
Sahiplendirme ile sahiplendirilen hayvanlar ise çip takılarak Tarım Bakanlığı tarafından takip edilecek.

Sahiplenen kişinin yeniden sokağa bırakması veya hayvana karşı sorumluluklarını yerine getirmemesi halinde ise Hayvanları Koruma Kanunu’ndaki yaptırımlar uygulanacak.

Teklifin, Meclis tatile girmeden yasalaştırılması planlanıyor.

Bunun çözümü bu mu şimdi ?
Böyle bir ülkede yaşadığım için utanıyorum!Susmayın ! susmayalım!-

21 CEVAP

Berra88

Kesinlik katılıyorum ben de bu bir çözüm yolu olamaz. Her şeye verecek milyonlarca lira paramız varken bu hayvanları kısırlaştırıp bakabileceğimiz barınaklar yaptırması çok mu zor ya

Systech

@ssedef28 sedef hanım öyle sağa sola kör gibi çatacağınıza önce anlatılmak istenen şeyi anlayın. Okuduğunuzu anladıktan sonra yorum yapmayı deneyin. Petshop'tan satın alacağına sokaktan sahiplen falan yazmışsın, sen kimsin ya? Sana yazdığım kelimelerin hangisi battı? petshoptan aldığımı nereden biliyorsun? boş yorumlar bırakmadan önce yazılanları anlayıp öyle yorumlayın. gidip eylem yapıyoruz demek kolay, kafanızı kullanıp çözüm üretmediğiniz ve bunu devlete bıraktığınız sürece yaptığınız eylemlerin hiç bir anlamı yok. Burada mantıksız ve taraf tutarak konuşsam sizlere hak vereceğim, biraz anlatmak istediğim şeyi anlayın. Körü körüne hadi eyleme gidelim demek ne kadar mantıklı? bunu yapanların beyni yok net. önce çözüm arayın, sonra eyleme dökün.

ssedef28

systech knk belediyelerin işini biz neden yapalım devlete bırakmayıp sokaktaki milyonlarca hayvanı biz mi kısırlaştıralım?? bu dünyadan olmadığın kesin sen ütopyanda yaşamaya devam et

BiciriginAnnesi

@duman2707

Sonuna kadar hak veriyorum size

ssedef28

bir de bu sizin gibi avrupadan örnek veren insanların avrupayı boklayıp bu konuda örnek göstermesi o kadar komik ki :D

BiciriginAnnesi

Yani arkadaşlar öyle bir toplumda yaşıyoruz ki korkunç bir gurup var köpeklerden nefret ediyor
Bir grup var ki kedilerden bu aynı şeye benziyor iş ortamında ki gruplaşma ya ya da arkadaş ortamında ki gruplaşmaya içlerinde bir gram sevgi yok

Asla cins kedi cins köpek ve diğer cins hayvanlar olsun bu insanlar devam edecektir para verip almaya hevesleri geçtiği zaman da sokağa salıyorlar

Hatta geçenlerde nerde bir üyenin yorumunu okudum yanlış hatırlamıyorsam şöyle yazıyordu
Bu hayvanlar kısırlaştırılırsa nesilleri tükenecek diye yazı yazmıştı gel de bu cahile anlat

Bu hayvanları saldırgan olarak görüyorlar aslında şunu bilmiyorlar bir hayvana nasıl yaklasirsan o da sana öyle yaklaşır taş atarsan kovalarsan döversen o da sana öyle yaklaşır sokak hayvanlarının adlarını

SALDIRGAN ÖLSÜNLER diye ad koyan toplumda yaşıyoruz