Kedi Kabul Eden Yurtlar Var Mi

Merhaba oncelikle. Soyle ki ben bu yil 12.siniftim sinav yilimdi. Kucuklugumden beri kedi isterdim ama annemin astimi vardi ve ailem hic sevmiyordu hayvanlarin evde beslenmesini. Iste senenin basinda dayimgil kedi alacakti. Hani ne guzel ben bakamiyorum kuzenlerim bakar. Ben bu yil bakamam zaten diye dusunmustum nedense. Sonra bir gun ders cikisi dayim dedi ki annen sana kedi alacak haberin olsun. Megerse dayimgil baska bi kuzneimgilin supriz dogan yavtularindan birini alacakti ama baskasina da soz vermisler. Yani 2 kediyi de almislar nasil oldiysa. Annem de demis iste almicaksaniz biz alalim diye. Dayim bana bunu soyleyince cok duygulandim. 11.sinifim hic iyi gecmemisti sikintilar yasiyordum ve her seyden bikma noktasina ben gelmistim. Ailem beni umursuyor bu yil yalniz kalmicam odamda ona bakarim demistim. Uni kazaninca beraber kaliriz kwdimle demistim. Bu dusuncelerle gunun ileriki saatlerinde Maya ile tanistim. Su yazdiklarimi aileme soylesem yine anlamazlar ama anlayanalar illaki cikar. Onun varligi cok iyi geldi bana . Hani kesintisiz bi mutluluk ve yasama sevinci de getirmisti adeta. Tabi bu aylar gecti . Aylar gectikce ailem daha da sevmemeye basladi Maya'yi. Cok uzuluyorum .Hatta soylemeyi unutmusum Maya benim odam ve balkonunda yasiyor. Evin sadece bu kisminda yasiyor. Bu da bana cok dokunan seylerden biriydi bu zamana kadar. Iste uni kazanieim kucuk bir evde kedimle bas basa yasriz gideriz diyordum. Ailem bana bu zamana kadar bu kadar net konusmamisti. Bana wvde kalamazsin diyorlar simdi ve kedimden nefret ediyorlar. Ozel yurtlar vardir kedi kabul eden dediler. Arastirdim intenette ama yok gibi bir sey.
Lutfen bu konuda bir sey bilen varsa cevap verebilir mi bu benim icin oldukca onemli

4 CEVAP

Sabisim

Ailenizi ayrı eve ikna etmek zorundasınız yurtlar kabul etmiyor diye biliyorum ben. Kediniz adına çok üzüldüm hep aynı yerde durması onu mutsuz eder. Hem ayrı eve çıksanız bile kedinizin masraflarını kim karşılayacak? Aileniz ondan nefret ediyorsa masraflarını karşılamakta sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum.

ilaydacakir

Oy kurban olurum bu güzelliklerden nasıl nefret ediyorlar ya. Hadi önyargılı olup en başta sevmemek neyse de zamanla nasıl alışmadan sevmeden durabiliyorlar anlayamıyorum 🥲

Konu hakkında pek bilgim yok ama yurt gibi değil de öğrenci apartları oluyor o tarz yerlerde kabul edilebilir belki

Konuyla alakalı bir bilgim yok ama bu guzellige kayıtsız kalamadım. Nasıl şirin bir şeysin sen Maya. Annenler konusuna cok takılma bence. Çünkü kedini sevmiyolarsa seninle gitmesini onlarda ister diye düşünüyorum. Bir seçenek daha var , bilmiyorum nerde yaşıyorsun ama bulunduğun şehirde bir okul tercih edebilirsin. Herşey gönlüne göre olur inşallah

hellothere

Özel yurtlar kabul eder mi bilmiyorum ama apartlar kabul edebilir o da ozel yurt gibi bir sey iceri sadece kadin ogrenci ve memurlar girebiliyor ama biraz daha ayrı ev gibi daha çok bunu araştır bir de gitmeden önce arayıp teker teker telefonla görüşüp sorman daha doğru olur. Bence tek başına ya da max bir kişiyle ayrı odaya çık cins birisi denk gelirse uğraşmak zorunda kalma onunla da