Kedimin Eski Sahibi

Gamzeyldrm

Bu siteden kasım aralık ayı arasında çok şeker tekir kedi sahiplendim kediyle alakalı hiç bir sıkıntım yok birbirimize çok alıştık eski sahibi bana kedinin başta aşılarının tam oldugunu söyledi yurt dışına çıkacağı için sahiplendirmek istediğini söyledi daha sonra aramızda bir samimiyet olunca aşı kartını falan sormayı akıl ettim sadece veteriner kontrolünden geçirildi dedi ama ilanda asıları iç dış parazit aşısı yapıldı yazıyordu (sorun yok hallederim dediğimde bazı arkadaşlarım hiç aşı yaptırmadan bakıyor isterseniz sizee yaptırmayın demişti) daha sonra Instagram adresinden takip ederken cins bir kedi sahiplendiğini gördüm yurt dışına falan da çıkmamış kaç aylık olduğu konusunda da bir takım yalanlarını olduğunu öğrendik yani demem o ki kediden aklı sıra kurtulmak istemiş bu şahısların yaptığını hiç etik bulmuyorum lütfen sizde hayvan sahiplenirken iyice araştırın

3 CEVAP

ccamurr

Çok haklısın :) ben hayvan sahiplendirirken aşı karnesindeki aşıların fotoğrafını da çekip koyuyorum :)

Derdedermanim

Şuna kesinlikle emin olun burda petarkadaşta eğer cins kedi-köpek ilanı görüyorsanız genelde şu sebepledir bu ilanları açan insanların bir kısmı bu hayvanları üretimde kullanıp 5 tl lik mama ile büyütüp sağlıksız koşullarda bakıp işe yaramaz hale geldiklerini düşündükleri an yada yeterince o hayvandan kar ettiklerini düşündükleri an ilan açıyorlar insani mi en azından ilan açıyorlar diyelim diğer üreticiler direk sokağa salıyor bulunma iilanlarının sebebide bu cins kedi buldum ilanlarında bulunanların çoğuda malesef ticaret mağduru.
Bakın cins ilanlarına 10 yaşında frenc buldog dişi sahiplendiriyor adamın biri hayvan dişi ve üretimde kullanıldığı her haliyle belli!

Derdedermanim

Erkek kedi köpekler bir kere çifleştirilip dışarı salınabiliyor eğer iyi niyetle cins bir hayvan sahiplendirecekseniz ya kısır olsun yada tanıdık birine sahiplendirin.