Sahiplediğim Köpeği Eski Sahibi Geri İstiyor Ne Yapabilirim Yasal Olarak.

Rchelrachel

Merhaba arkadaşlar 1,5 yıl önce pom cinsi bir köpek sahiplendik. Eski sahibi tanıdığımız biriydi. Çocuklarına almışlar köpeğe bakamamışlar ve sahiplendirmek istediler. Gönüllü olarak ben sahiplendim. Aradan 1,5 yıl geçti çocuk büyümüş köpeği istiyorlarmış. okullar tatil olduğu için çocuk sıkıyormuş. Geri almak istiyorlar. Köpek bana alıştı. Ben kesinlikle vermek istemiyorum evlatımız oldu evde bizim.Cipi benim üzerime kayıtlı. Ne yapabilirim sürekli beni telefonla taciz ediyorlar?

6 CEVAP

AlbayFatmanur

Şikayet edebilirsiniz.
Çipi de sizin üzerinizde.
Öyle aldım verdim oh ne ala..
şikayetçi olacağınızı söyleyin ve gidin basit bir dilekçe verin.
Telefonları açmayın, hiçbir şey olmaz. Alamazlar sizden :) hukuken de mümkün değil

Rchelrachel

O kadar moralim bozuk ki elim ayağım titriyor. Bu oyuncak değil ki eşya hiç değil can ya. Psikolojim bozudu. Telefon tacizi yapıyorlar evin adresini biliyorlar geliriz diyorlar sürekli

AlbayFatmanur

Gelsinler işinize gelir. Haneye tecavüzden ayrıca işlem görür.
Korkmayın, hemen böyle bir durumda polisi ararsınız.
Siz irtibatı kesin ve mesajları saklayın.

MelisRose

kesinlikle hiç bir şey yapamazlar,
arkadaşın da dediği gibi aramaları cevaplamayın, kapınızı kilitli tutun ve sakın onlara açmayın.
eğer zorla kapınıza dayanırlarsa polisi arayın. çipi size kayıtlı hiç bir şey yapamazlar

ventricosa

Çip sizin üzerinizeyse hiçbir şey yapamazlar polis çağırırsınız köpeği alamazlar kesinlikle de vermeyin böyle insanlara yazık gerçekten

songuladali81

Okullar tatil olduğu için çocuk sıkılıyormuş öyle mi?.. Okullar açılınca ne olacakmış. Sokaklar böyle başı boş salınmış köpek ile dolu. Sonra da saçma yasalar çıkıyor. Neymiş 'uyutulacaklarmış'
O artık sizin öz evladınız. Kimse sizden alamaz.