Ne Oluyor ? Lütfen Okuyun

Selincorak

!!!!!!! Artık ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bilen herkesten cevap bekliyorum lütfen kedimi çok seviyorum ama ondan aşırı korkuyorum artık yanına yaklaşamıyorum. Kedim iki yaşında erkek bu hafta kısırlaştırmasını planlamıştık veterinerle ki başıma çok kötü şeyler geldi. Daha önce bana ve aileme saldırdı bir kere de kediye saldırdı ayırmaya çalışırken arkadaşımı önünde gördü ona saldırdı vücudunda izler kaldı. Aradan birkaç ay geçti ve dün nişanlım ona yaş mama almıştı beş saniye poşeti koklamış ve saldırmaya başlamış nişanlım da onu itmiş tekrar saldırmış kendini odaya kapatmış onu görünce deliriyormuş beni de öyle. Normal şekilde odaya sokamıyoruz elektrikli süpürgeyi çalıştırdık o şekilde odaya kapatabildik yine de miyavlıyordu kalın şekilde. Saldırma dediğim öyle ısırma tırmalama gibi bir şey değil zaten oynarken her yerimi tırmalıyor ısırıyor inanın aşırı korkunç ellerim ayaklarım tutmuyor onu iki defa o halde gördüm. Bağırmaya başlıyor kalın ses tonuyla gözleri simsiyah ve sokakta tüylerini yolarcasına kavga eden kedilerin o feryat çığlıkları varya üzerime atlarken beni resmen o sesle parçaladı arkadaşımın ve benim bacaklarımız kanlar içinde kaldı. Bildiğiniz sokakta kediye nasıl saldırır diğeri öyle saldırıyor parçalar gibi. Sokakta her gün beslediğimiz çok kedi var üzerimize siniyor diye olabilir mi düşğndüm çünkü öyle olduğunda çok koklayıp ısırıyor kızlınlığa girmişti kedi sesine kokusuna bize saldırmıştı. Kısırlaştırmayı yapmalı mıyım bu süreçte ? Ya da kısırlaştırmayla düzelir mi davranışsal mıdır düzelmesini istiyorum onsuz yapamam ama kalbim ağrıyor artık korkudan yaklaşamıyorum yanına normalde sarılarak uyuruz her gece neden böyle oldu o kadar güzel sevgi gösterir ki aslında herkes hayran kalıyor davranışlarına niye böyle oluyor ben bu durumu nasıl düzeltebilirimm ??

33 CEVAP

Kedimekim

Kediler kendilerine karşı herhangi bir tehditle karşılaşmadıklarında size ya da karşısındakine saldırmazlar genellikle bu tarz hareketleri korktukları için yaparlar. Bence kedinizin bu durumunu hangi hareketlerinize karşılık yaptığını takip edin. Ayrıca şu sıralar farklı kedileri sevmeyin. Bu durumda sizden gelen koku bile onun için tehdit oluşturabilir. Tüm gözlemlerinizi veterinerinizle paylaşın o sizin için bor yol çizecektir. Umarım bu psikolojik durumu bir an önce düzelir. Ve en son olarak şunuda söylemek istiyorum. Sizi ve kedinizle olan bağlılığınızı bilmiyorum o yüzden kesinlikle bu davranışlara devam ederse onu sokağa bırakma gibi bir durumla onu yalnız bırakmayın baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız sahiplendirin.

Selincorak

Bir kedinin bir insana böyle saldırdığını daha önce hiç görmedim normal olduğunu düşünmüyorum. Koku alıyor ve tehdit sanıyor bizimle bütünleştiriyor durumu diye düşünüyorum. Elimden geldiğince üzerimi değişiyorum genelde bir proplem yok koklar gider ama koku bırakma ya da yoğun bir koku varsa orada çok sıkıntı çıkıyor bögle gözlemledim. Onu bırakmayacağım benim yüzümden böyle oluyor bir de onu mu suçlayacağım bir şekilde düzelmek zorunda

felishuman

Bu linkteki arkadaş da benzer şeyler yaşamış, kedi fenomen olmuş şuanda. Yani, yaşanıyor bu tarz şeyler demek ki. Ben de duyunca çok şaşırmıştım. Linkteki arkadaşın kedisinin anne ve babası da o şekildeymiş ve bir şekilde düzeltmişler. Bu hesabı takipte kalın belki işinize yarayacak bir şeyler görürsünüz. Umarım kediniz bu dönemi atlatır, o da siz de rahat edersiniz.