Ne Oluyor ? Lütfen Okuyun

Selincorak

!!!!!!! Artık ne yapacağımı bilmiyorum lütfen bilen herkesten cevap bekliyorum lütfen kedimi çok seviyorum ama ondan aşırı korkuyorum artık yanına yaklaşamıyorum. Kedim iki yaşında erkek bu hafta kısırlaştırmasını planlamıştık veterinerle ki başıma çok kötü şeyler geldi. Daha önce bana ve aileme saldırdı bir kere de kediye saldırdı ayırmaya çalışırken arkadaşımı önünde gördü ona saldırdı vücudunda izler kaldı. Aradan birkaç ay geçti ve dün nişanlım ona yaş mama almıştı beş saniye poşeti koklamış ve saldırmaya başlamış nişanlım da onu itmiş tekrar saldırmış kendini odaya kapatmış onu görünce deliriyormuş beni de öyle. Normal şekilde odaya sokamıyoruz elektrikli süpürgeyi çalıştırdık o şekilde odaya kapatabildik yine de miyavlıyordu kalın şekilde. Saldırma dediğim öyle ısırma tırmalama gibi bir şey değil zaten oynarken her yerimi tırmalıyor ısırıyor inanın aşırı korkunç ellerim ayaklarım tutmuyor onu iki defa o halde gördüm. Bağırmaya başlıyor kalın ses tonuyla gözleri simsiyah ve sokakta tüylerini yolarcasına kavga eden kedilerin o feryat çığlıkları varya üzerime atlarken beni resmen o sesle parçaladı arkadaşımın ve benim bacaklarımız kanlar içinde kaldı. Bildiğiniz sokakta kediye nasıl saldırır diğeri öyle saldırıyor parçalar gibi. Sokakta her gün beslediğimiz çok kedi var üzerimize siniyor diye olabilir mi düşğndüm çünkü öyle olduğunda çok koklayıp ısırıyor kızlınlığa girmişti kedi sesine kokusuna bize saldırmıştı. Kısırlaştırmayı yapmalı mıyım bu süreçte ? Ya da kısırlaştırmayla düzelir mi davranışsal mıdır düzelmesini istiyorum onsuz yapamam ama kalbim ağrıyor artık korkudan yaklaşamıyorum yanına normalde sarılarak uyuruz her gece neden böyle oldu o kadar güzel sevgi gösterir ki aslında herkes hayran kalıyor davranışlarına niye böyle oluyor ben bu durumu nasıl düzeltebilirimm ??

33 CEVAP

Roza23

Of ne cok bayiliyosunuz hurafelere. Kara kedi de uğursuzluk getirdi mi size? Belki koyunuzdeki kedi hristiyan falandir kuran sevmiyodur o zaman. Hey allahım. Arkadasim iki yaşında diyosun ve hormonal olarak erkekler zaten çok ağır geçirirler ve dönem dönem degil bi süre sonra surekli şekilde kızgınlıkla kalıyorlar. Hormon davranışını her şeyini etkiler. Zaten çok sevilen bi kediymis. Baska kedi kokusunu alınca eskiden vermediği kadar fazla tepki verebilir. Kadınların regl döneminde bazen canavara dönüştükleri gibi mesela. Sizi nisanlinizdan da kıskanıyo olabilir ve ikinize de öfkeli ve saldırgan davranışları bunu açıklar. Ama tavsiyem bi an once kısırlastirman yönünde yoksa surekli bu halde olup karakterine oturur. Kısırlastirinca sakinlesmeyi farkedeceksin. Kisirlastirmadan sonra da ödül mamaları kedi cimleriyle yanaşabilir ve bi müddet sokak kedileriyle sen ve nişanlım dışında birileri ilgilenirse sizi de tarafsız gözle görecektir. Benim kedim de bana karşı böyledir. Kisirlastirdim hala ara ara boyle yapıyor ama oyun amacli

Friolero

Kedim durup durup boşluğa odaklanınca ben de bir miktar korkuyorum da bu biraz şey olmuş sanki :d:d:d

Derdedermanim

Günahsız hayvanların içine değilde bizim içimize kaçan şeyler var bence :)
Kediniz evde ters giden bir şeylerin sinyalini vermiş bence.Neyin sebep olduğu i,se araştırma konusu herhalukarda kısırlaştırma kesinlikle yatıştırır kedinizi şiddetle tavsiye ederim.

Roza23

Insan korkmaya başlayınca beyni de aninda kurmaya başlıyor. Ben de kedimi ayakta insan vücudu almış gibi gördüğümü sanıp kalp krizi geçirecekken ışık yakıp baktim ki astigim bornozun ustune oturduğu icin oyle bi siluet olmus. Merak etme yani hepsi biyolojik. Kedine de kendinde de yazik etme. O hayvan da aci çekiyor oyle. Kisirlastir en azından boyle delirmesin hayvancagiz. Zaten ev koşulları enerjilerini atmalarina pek müsait degil. Tükenmez enerji sahibi olunca daha zor olur onlar icin

ursaminor

Jackson Galaxy'nin ilk sezon ilk bölümünden başlayın izlemeye. Orada tam da sizin anlattığınız şekilde gelişiyor olaylar. Ama ilk adım kısırlaştırmak olmalı kediyi.

Sakın yemek ve su vermemezlik etmeyin. Çok saçma. Aç ve susuz hayvan daha da agresifleşir ayrıca bu işkencedir. O nasıl kötü bir insanmış (veteriner demiyorum bile!)...

Roza23

Ben bahçede yavru kedilere bakıyorum diye başlamıştı bu davranışı ve akabinde de ilk kızgınlığını yaşayınca tamamen senin dediğin durumu yaşadım. Hatta gözleri surekli meşe gibiydi hic renkli göremedim desem yeridir o dönemde. Çünkü aşırı sınırlı ve enerji dolu oluyordu. Durduk yere odada kapalıyken bile etrafta koşuşup bi şeyler devirip boyle insan sesi gibi sesler cikariyordu

yusufSahbaz

Kısırlaştırılma zaman gelmiş gibi ya da çiftleştirebilirsiniz gene düzelir diye tahmin ediyorum. İçine bir şey kaçmış fikride güzeldi :D

Infernus

Bir kediyle inatlaşırsanız zararını siz görürsünüz ben söylemiş olayım. Asla inatlaşılmaması, disiplin etme amacıyla kötü veya zorlayıcı davranılmaması gereken canlı: 1) kedi 2) diğer canlılar

Önce kısırlaştırma ardından sevgi ve şefkat, ödüller, sakinleştici müzik veya ortam, kaçamak göz temaslarınız, şefkatli bakışlarınız ona kendisini ne çok sevdiğini belli eden, yavaş ve minik minik dokunuşlarınız...

ursaminor

3-4 sezon var sanırım :D
Ama önemli olan şey sizinle aynı sorun olan bir bölümü bulup uygulamak değilki zaten. Önemli olan şey yanlışlarınızı görüp düzeltmeniz. Sonuçta her ev farklı olduğundan, motiveler de farklı oluyor. Orada nasıl yaklaşmak gerektiği vs. anlatılıyor. Örneğin biz salonu orada anlatılan şekilde tasarladık Fıstık Hanım için. Yani salonu olduğu gibi hiç yere inmeden yüksekten dolaşabiliyor. Böyle ufak konforlar bile çok şey değiştirebiliyor inanın. Ama zaten ilk adım kısırlaştırma...

Cathorn

korkutmak istemem ama benim aklıma direk içine bir şey girmiş olması geldi

dollfacepersian

Arkadaşlar konuyla ilgili yazmışlar zaten.Benim eklemek istediğim kısım çiftleşince ergenlik döneminden kaynaklı davranışlarının geçmesi gibi bir durum olmuyor,daha kötü hale geldiğini söyleyenler olmuştu ama. Bu davranışlar ergenlikten kaynaklanıyor ise tek çözümü kısırlaştırmak

Aynı durum kuzenimin kedisinde de var. Ve kısır bir kedi. Eğer ki üzerimizde başka bir kedi kokusu varsa başlıyor bizi evde kovalamaya... Yakaladığı an bağıra bağıra saldırıyor ve kurtulmak mümkün olmuyor. Biz bu durumu dışarıda beslediğimiz ya da sevdiğimiz bir kedi-köpek olduğunda eve gelir gelmez kıyafetleri kirliye atıp her yerimizi defalarca kez yıkayarak düzelttik. Şu an bazı zamanlarda yine asabi olabiliyor ama en azından saldırma kısmını oyun olarak yapıyor. Dışarıda beslediğiniz canlar varmış,eve gelir gelmez ayakkabılarınızı çıkardığınız gibi kıyafetleri kirliye atarak ve elinizi,kolunuzu,yüzünüzü iyice yıkayarak yabancı bir kokudan kaynaklı olan problemi çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Eğer ki bu durum kısırlaştırdıktan sonra da devam ederse bir davranış problemi söz konusu demektir,bunu da yine ilgi,şefkat ve anlayışla çözebilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım bir an önce durum düzelir ve mutlu mutlu yaşamaya devam edersiniz :)

Cathorn

bu yazıyı yazarken çığlık atan kedi sesi gelmesi ürpertti şu an

cakil_18

Bence arkadaş korkutmak istemiş sizi :D Kısırlaştırırsanız düzelir :)

Selincorak

@roza23 cevabınız için teşekkür ederim. Dışardaki kedilere bulunduğum bölgede bi abla dışında kimse bakmıyor 30 a yakın kedi besliyoruz totalde , ona bırakamıyorum sadece zaten çok yoruluyor üzülüyor. her beslemeden sonra ellerimi yıkıyorum üzerimi hemen değiştiriyorum genelde kokluyor sorun etmiyor sürtünüyor birden böyle sıkıntı oluyor ikidir.iki gün önce ön iki patisinin üzerinde durup bağırıyordu hepimizi odaya kapattı oradan çıkmamız inanın zor çok oluyor. Ne onun canı yansın ne de biz böyle bir durumda olalım istemiyorum kısırlaştırmayı sakinleştiğinde yaptıracağım bu hafta o zaman. Çünkü veterinerimiz şöyle söyledi kısırlaştırmayla sakinleşme görebilirsin ama saldırgan genli bi kediyse tekrar karşılaşabilirsin bu çözüm değildir.