Civciv Nasıl Uyutulur?

Dün civciv almıştım metrobüs durağında küçük çocuktan, (konu dışı; çocuk bana saygılı davranmayı bilmiyor) 25 tl'ye vermişti kaba koyup üzerini ötmeme rağmen uyumuyor beni çağrıyor, elime alıyorum yine ötüyor, ne yapmalıyım?

4 CEVAP

Lütfen yardım edin, acil!

aslihan_e

Kaba koyup üstünü örtmek yetmez, civcivi örtüyle biraz sarmanız gerekli ama mutlaka sabah erkenden hava ısınmadan geri açacaksınız.

aslihan_e

Tabi sararken kafasını sarmayacaksınız, vücudunu çok da sıkı olmayacak şekilde sarıp ondan sonra kafasına ince hava alacak bir örtü örtebilirsiniz belki.

aslihan_e

Civcivler üstlerinde biraz anne baskısı isteyebilirler, o nedenle sarınca güvende hissedip uyuyorlar.