Kedimin Dışkısını 2. Kez Kum Kabının Dışında Buldum?

friolera

merhaba, bu hafta 2. defa kedimin diskisini kum kabinin disinda buldum, disariya yapmiyor, kumuna yapiyor fakat iki seferdir kabin disinda diski buluyorum, tam olarak nasil oldugunu anlayamadim, nedenini de anlayamadim, aklima gelen tek olasilik kumla diskisinin uzerini ortmeye calisirken isi sondaj calismasina cevirdigi icin diskinin kaptan firlamis olma ihtimali, benzer bir durumu tecrube etmis, duymus ya da baska bir fikri olan paylasirsa cok sevinirim. simdiden tesekkurler.

16 CEVAP

Infernus

Hummalı bir şekilde kazı çalışması yaparken bulduğu eski kalıntıları kazayla dışarı atıyor. Sorun yok.

Heiter

"Sahibine saygıyla" ne gibi bir alakası olabilir ki? Dışkı ve idrarı kapatmak içgüdüsel bir davranıştır. İdrarla işaretleme dışında, belli bir mesajı vermek için yapılan bir davranışı yok ki kedilerin (tuvalet dışında dışkılamak veya idrar yapmak ile ilgili söylüyorum bunu). İdrar püskürtme de, idrarı yere yapmak gibi değildir zaten. Eğer tuvaletleri temizse, sağlıklarında bir sıkıntı yoksa kediler böyle bir şey yapmazlar. Verdiğiniz cevabın, soruyu soran kişiye yardımcı olmak amacıyla yazıldığını düşünemedim nedense.

ayzenua

Bizim çocukları 2 haftalığına ev arkadaşımla bıraktım, onlarda da böyle bi durum yaşanıyor şu aralar. Arkadaşım eve geç geldiği için ilgi göremiyorlar ve tepki olarak dışarıya dışkı yapıyorlar diye düşünüyorum. Aynı şekilde abimin kedisi de sabahları biz evden çıkarken yatağımızın altına kaka yapardı. Bir şeye tepki koyuyor ya da ilgi istiyor olabilir, bunu ifade etmek için çirkin bi yol seçse de :)

friolera

herkese yardimci olmaya calistigi icin tesekkur ederim :)

@ayzenua merhaba, evet kuma yaptigindan eminim cunku sesleri duyuyorum, yalnizlik hissettigi zaman da kendini zorla sevdiriyor ˆ-ˆ

@Heiter merhaba, diskilamamak gibi bir problemimiz yok, sadece esrarengiz bir sekilde tekil diski parcalari koridorda ve banyo kapisinin esiginde beliriyor :/

@neclagenc merhaba, kedimin bana illa saygi duymasini istedigimden de emin degilim ama hayir komutunu biliyor ve yapmamasi gereken bir sey yaptigi zaman (kablo cignemek gibi) kizdigimda durup, kaciyor, o yuzden sorunun buradan kaynaklandigini zannetmiyorum :/

@ Infernus ben de ayni seyi dusundum cunku ciddi bir sondaj calismasi yurutuyor :) fakat diskilari buldugum noktalardan birine firlamis olmasi geometrik olarak imkansiz, diger noktaya firlamis olmasi da imkansiza yakin :/

sanirim kumdan ses gelir gelmez basina dikilip gozlem yapacagim

cakil_18

Çok fantastik şeyler hayal etmeye gerek yok zaten, açıklaması basit :D

ayzenua

Soruyu yanlış okumuşum, dışarı yapmıyor dışarda buluyorum demissiniz pardon:)

Heiter

Başka bir yere başka bir tuvalet koymayı deneseniz? Eğer o tuvalete de yapmazsa sağlık açısından bir sıkıntısı olduğunu düşünübiliriz çünkü. Açıkçası ben bu davranışın tepkisel olduğunu sanmıyorum.

neclagenc

kediler sahibine saygı duyuyorsa gömerler maalesef size sinirlenmiş olup saygısını kaybetmiş.

Infernus

Ben bir keresinde küçük bir parça,kuma bulanmış katı kakayı kapalı tuvaletin üstünde bulmuştum. Bana imkansızlıktan bahsetmeyin :)

cakil_18

Merhaba, kapalı tuvaletin kapısını kullanın bence. Bizimki de bi kere tuvalete yaptığı halde poposunda kaldığı için farketmeden düşürmüştü yere :))

friolera

@cakil_18 bu olasilik hic aklima gelmemisti ama en mantikli aciklama da bu gibi :)

Infernus

Bu arada bu bahsettiklerim çoklu kullanımda olan bebek (şimdi ayı yavrusu oldular gerçi) ve annelerinin tuvaletinden. Ben düzenli temizlesem bile illaki kumda oluyor gömdükleri. Tek kedinin kullandığı tuvaleti sabah ve akşam düzenli temizlerseniz hiç bir sorun kalmaz diye düşünüyorum.

Infernus

Ekleme: Bazı titiz kediler size bu alışkanlığı kazandırmak için bilerek de dışarı atıyor olabilirler :)

Veranifer

Belkide kenara yapmaya calisirken disari dusuyordur bunu sık yasadigimiz icin diyorum kab kucuk mu acaba dedik kocaman legen aldik yok gidiyor en kenara yapmaya calisiyor ama fark etmiyor ki popo disarda hala arada yasiyoruz ne zaman tuvalete gitse gidiyorum bakiyorum

Derdedermanim

Kapalı kum kabı kullanın.