Nasıl Başa Çıkarım Bilmiyorum Lütfen Akıl Verin?

sundowndread

Arkadaşlar seçecek konu bulamadığım için bu konuyu seçtim. İçim öyle acıyor ve yanıyor ki insanların zalimliğinden. Bizim bir tane mahallede bir terzi var. Önünden kaçtır geçiyorum kocaman bir tavşan küçücük bir kafese konmuş sağını solunu bile zor döneceği kadar küçük siz düşünün. Kendimi tuttum tuttum çünkü terzide baya katı görünen bir adam var bugün en son dedim abi bu tavşan sürekli bu kafeste mi duruyor? Dediki evet sahibi tatile gitti bana bıraktı. Dedim ama bu onun için çok küçük umursamadı sahibi bıraktı gitti ben napayım dedi. O an içimden dedim lanet olsun senin tatiline. Nasıl bir vicdan nasıl bir akıl. Hayvanın kafesi kaka dolmuş ayakları falan hep kaka olmuş zaten önünde doğru düzgün yiyecek yok taa ne zaman konmuş bir su falan. İçim yanıyor gerçekten bu düşünceler ve hislerle başa çıkamıyorum kim bilir kaç tanesi var bunlardan göremediğim. Gerçi hiç acımadan köpeklerin katlini isteyen insanların olduğu bir ülkedeyiz şaşırmamak lazım. Bu dünyaya hayvanlara insanlara doğaya asıl zarar veren biziz kimsenin haberi yok. Benim artık psikolojim bozuldu siz nasıl başa çıkıyorsunuz akıl verin :((((((

4 CEVAP

ventricosa

Yıllar önce yavru bir tavşanı küçük kafesiyle birlikte yolun kenarında bir çalılığa bırakıp gitmişlerdi suyu maması yoktu üstünde bir numara da yoktu. Tavşanı aldım ve ölene kadar ben baktım her şeyiyle ilgilendim. Bakımı zor öyle böyle demedim üşenmeden ona gidip taze marul alıyordum yonca topluyordum. Bir sahiplendirme platformuna konulabilir belki tavsiyem bu yönde aksi takdirde kısa sürede ölür hareketsizlikten felç geçirebilir.

sundowndread

Adamlar tavşanı bana vermiyor sahibi tatilde gelince alacak diyor. Ben o tavşanı habersizce alıp sahiplendirsem hırsız konumuna düşerim belki peşime bile düşerler. O hayvana çok içim acıdı elimden bir şey gelmiyor bu da beni daha çaresiz yapıyor :((( bu arada en iyisini yapmışsınız o tavşana sahip çıkarak o hayvanı o halde öylece bırakan kişinin de Allah belasını versin inşallah

tengrist

Acaba Haydi polisine ihbarda bulunsanız çözüm olur mu? Bildiğiniz istismar çünkü bu durum.

sundowndread

Bir tavşanı küçük bir kaba kapatmak suç mu ki ülkemizde? Yine oradan geçerken bakıcam eğer görürsem bunu düşünücem bir arıycam belki gelirler