Kedide Agizda Salya Akintisi ?

Miniminimini

Arkadaslar merhaba. Sokakta baktigim bir yavrunun agzinda salya akintisi var ve zamanla istahi azaldi. Ne kuru mama ne yas mama yiyebiliyor. Daha once veterinere goturdum, o zaman sumugu de akiyordu. Herpes virusu dediler 1 hafta tedavi ettiler ama son zamanlarda agzindaki salya akintisi hic gecmiyor. Neden olabilir, bilgisi olan bir arkadas yardimci olursa sevinirim.

6 CEVAP

Infernus

Eğer gerçekten herpesse ki bazıları öyle olmuyor daha basit durumlar bile hele sokakta bakılan kediyse herpes diyip geçiştiriliyor adam akıllı tetkikler yapılmadan. Tanı doğruysa bu virüs tam olarak tedavi edilemiyor. Vücut direnci düşünce tekrar nüksediyor. Herpesli bir kedinin özel bir bakım yapılmadan sokaklarda yaşamına devam edebilmesi maalesef çok zor. Sevgili dollfacepersian’ın bu konuda yakın tarihli bir sorusu vardı. Ben şu an telefondan baktığım için kişinin geçmiş sorularını bulamadım. Orada baya detaylı konuşmuştuk. Siz bulabilirseniz veya bir arkadaşım bulup link koyabilirse okumanızı tavsiye ederim.

aleyn

başlığı bulursanız buraya da link koyar mısınız, benim de ihtiyacım olabilir ordaki bilgilere..

dollfacepersian

@İnfernus @Miniminimini @aleyn

Bir an ben bu konuyla ilgili soru mu sormuşum,ne zaman moduna girdim fakat hatırladım:)
Lysine hakkında bir soruydu,sevgili İnfernus 3. Sayfada katıldı
Linki https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/18514-solgar-lysineskt-gecmis-vitamin

Muzeyyennb

Yine virüs kapmış olması yüksek. Tekrardan göstermeniz de fayda var :)

Miniminimini

Yanitlariniz icin tesekkurler arkadaslar. Belki dis veya dis eti sorunundan da kaynaklanabilecegini dusunmustum. Sizin dediginiz basligi arayip bulmaya calisacagim. Tekrar veterinere goturecegim yakin zamanda artik.

Miniminimini

Tesekkurler :)