Sizce Sincaplar Şehir Ortamında Beslemek Doğru Mu ?

Arcan

Anket

Hayvanlar doğada kendi ortamlarından koparılmamalı
(12 oy)
Uygun şartlar ve İnsanlarla her canlı insanlarla yaşayabilir
(6 oy)
Toplam (18 oy)

Değerli arkadaşlar ben şayet sahibi sevgi ve merhamet dolu bir yüreğe sahipse tüm canlılarının özgür doğadakini aratmayacak bir rahatlığa sahip olacağını düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir ?

4 CEVAP

ursaminor

İlginç bir şey anlatayım size. İngiltere'de neredeyse her blokta bir park vardır. Bazıları çok büyük bazıları küçüktür. Bu parklar çocuk parkı değil, bildiğiniz ağaçlı, banklı alanlar. Sokaklarda kedi çok göremezsiniz. Ama bu parkların hepsi sincapla doludur. Öğlen yemeğe filan gittiğinizde parka, bunlar gelirler dibinize, sev beni, besle beni diye bakarlar öyle :)

Şehir insanın olduğu kadar hayvanın da yaşamına uygun tasarlanmalı, her canlıya saygı duyulacak şekilde yapılandırılırmalıdır.

Sincaplar ağaç canlıları. Evde ağaç olmadığına göre evin içinde beslenmemelidir. Üstelik kemirgendir. Bazı hayvanlar doğalarında daha iyi oluyor :)

Kimisi de baykuşlara takıntı yapıyor. Bunları evde beslemeye kalkanlar var yahu. Çok acayip.

dollfacepersian

Türkiye'de evinde sincap besleyen biri var. Tayfun Demir, beyefendi sincapları kurtarıp sadece doğaya dönemeyecek sincapları evinde bakıyor. Aralarında "Thedodo" da videosu yayınlanan iki ön bacağı yakalanmaya çalışırken kırılmış sonrada kesilmek zorunda kalmış ve küçük bu şekilde yaşamayı başarmış Karamel'de var. Tayfun beyin YouTube kanalı

https://www.youtube.com/channel/UCO4Ke287_D5mtbhxfMOABuA
Videolarında açıklama kısmını okumanızı tavsiye ederim kesinlikle

Reyaura

Çok hareketliler evde beslemeyi düşünüyorsanız bir sn durmuyolar ve evin her tarafini dagitiyolar dogal ortamlari hem onun hemde sizin için daha uygun olucaktir.

Hilakyol

Uygun sart tamamda insanlarla olmadi.