Kedimin Kilo Alması İçin Ne Yapabilirim

mincir3

yaz aylarında olduğumuz için kedim kışın olduğu gibi iştahlı değil, buna kızgınlıkta olduğu dönemleri de eklersek yeteri miktarda mama yemiyor hiç, kilo veriyor ama ben almasını istiyorum sağlıklı olması için. bilmiyorum belki scottish fold olduğundandır onların yapısı zayıf ama 2 ayda 150 gram vermişti. şuan daha da vermiştir belli yani görünüşünden. sağlıklı bir şekilde daha çok yemesi ve kilo alması için ne yapabilirim fikriniz varsa söyleyin lütfen, teşekkürler.

19 CEVAP

Snzlc

Yaş mama ve kedi çorbası verebilirsiniz. Kediniz seçici değilse bağışıklık güçlendirici sıvıları önerebilirim.

mincir3

@elena tamam çok teşekkür ederim 💞

mincir3

@snzlc hangi yas mamalari onerirsiniz, kedim haziranda 1 yasina girdi kisir degil henuz, ve tesekkur ederim :)

CilekLily

Hangi mamayi kullaniyorsunuz

Elenaa

Merhabalar benim kedim dişi schottish 2.200 dü kemikleri satılıyordu ne yaptıysam aldıramadım royal canin kitten kullandık 3 yıl boyunca aldığı kilo buydu. Ve çok araştırdım. İç dış parazit gününü 45 gün aralığa düşürdük ve proplan kitten mama kullandık. Fakat iştah azlığı olduğu için geceleri de dahil her 2 saatte bir uyanıp mamayı önüne götürdüm yemesi için. Sabah akşam balık yağı kullandım yarım cc , yarım cc de yediği kuru mamaya sıkıp karıştırdım. Şuan 2730 ve 3 ay gibi bir süreçte bu kadar kilo aldı. Kesinlikle önerim bunları yapman eğer iştahı çok az ise meo ödül hüptiriğini çay tabağına koyup içine kuru mamasından ekleyebilirsin bir de mamayı taze vermeye özen göster kaseyi çok doldurunca bayatlayıp reddedebilir. Umarım faydam olur patili dostumuza . Şimdiden sağlıklı ömürleri olsun inşallah

Elenaa

Bir de hocam proplan kitten kullanırsanız yaş mama olarak da purina gold konserve serilerinden kullanabilirsiniz veterinerim önermişti mama markası ile aynı olsun diye

mincir3

@cileklily pro performance ulti premium kuzu ve pirincli yavru mamayi kullaniyorum

mincir3

@elena proplana gecmek istiyordum fakat sikayetvardaki sikayetleri okudum ve vazgecmeme sebep oldu ne yazik ki. yine de tesekkur ederim. onerebileceginiz balik yagi var mi acaba

Elenaa

Ben omega mari balık yağını kullanıyorum öneriyorum o yüzden mama olarak proplandan endişeliysen bi royal caninin yavru kedi maması dene istersen ama ben etkiyi proplanda gördüm ve hiçbir şekilde tüy dökme hastalık vs yaşamadık diğer kedime de proplan kullanıyoruz. Veterinerlerde açık halde satılıyor yarım kilo alıp deneyebilirsin. Ama yavru kedi maması yedirmen gerekir protein enerji oranı daha yüksek mamalar çünkü . Bütçene uygun ise ND de güzel

mincir3

@elena açık ile paket arasındaki fark ne peki? kedimde hastalık yapar diye korkuyorum yoksa almak istiyordum

Elenaa

Hocam aslında aynı mama sadece açık dediğimizde alıcının istediği kadar alması için veteriner en büyük paketlerinin birini açıyor Ve oradan alıcılara yarım kilo 1 kg 3 kg talebe göre mama veriyor Ama alacaksanız kesinlikle veterinerden almanizi öneririm Çünkü petshoplara güven olmaz

Elenaa

Bir de pro performance çok tüy döken bana göre sağlıklı bir mama değil hocam pro performance kullanmaktansa proplan veya royal canin tavsiye ederim içerikleri çok güzel Ve lezzetli buluyor kediler o yüzden iştahı artar . Bazen ben bile yiyesim geliyor kokusundan hahahd

elif_f

Kısırlaştırın muhakkak. Sağlıklı kiloyu o zaman alır. Bedenen ruhen yıpranıyor kısırlaştırana kadar. Bi de bağışıklık değerine baktırın kanda. Özellikle kusırlaştırmadan önce kan değerlerine baktırın.

mincir3

@elif_f kisirlastirmak istiyorum ama suanlik butcem yok. onumuzdeki yaz yapsam cok mu gec olur? yksye calisiyorum cok vaktim olmayacak kisirlastirma sonrasi ilgilenme icin. tesekkur ederim yine de 💓

Snzlc

Yaş mama olarak purina nd bozita royal canin gimcat bunlar olabilir