1 Yaşında Kısır Erkek Kedim Poposunu Yere Sürtüyor

Ceylinnn6

Merhaba 1 yaşında kısır scottish fold cinsi erkek kedim çarşamba günü sabah ve akşam olmak üzere poposunu yere sürttü. Bugün sabah da aynı hareketi yaptı bu neden olabilir.??

18 CEVAP

cemremio

İç parazit değilse, ana kese hastalığı olabilir tahminen

Ceylinnn6

Aşılarını düzenli dışkısında birşey yok ama takip ediyorum. Evde 3 aylık yavru kedi var aşılarını düzenli yaptırıyoruz

Ceylinnn6

Popo bölgesinde hiçbirşey yok. Kedim yavru kedinin mamasını yediği için olabilir mi sizce??

cemremio

Mamadan kaynaklı böyle birşey hiç duymadım açıkçası

Ceylinnn6

Arkadaşlar bilen biri veya bu durumu yaşayanlar bilgilendirebilir mi?. Ne yapmam gerekiyor ?

rabiaesim

dişi kedimiz yapardı genelde kaka sonrası. poposunda rahatsız eden bişey varsa oturur vaziyette ön patilerinden kendini hareket ettirerek halıya sürtüyor hatta halıyı da bazen kaka yapıyordu

Ceylinnn6

Benim erkek kedim anlattığınız gibi sadece sürtüyor, kaka yapmadı hiçbir zaman. En son kısırlaştırdığımız günde aynı sizin anlattığınız gibi sürtüyordu. Birkaç ay sonra yeniden yapması. Çok tuhaftı. Popo bölgesi kaşındığı için mi yaptı sizce

sitedizayn

bazen kediler temizlik amacı ile bu hareketi yapıyorlar ve komik görünüyorlar :) bence çok kafaya takılacak bir şey değil

Coconutbey

Anal kesesi dolmuştur veterinere gidin onlar yardımcı olur

Ceylinnn6

Çok sık yapmıyor ama sürekli yapmaya devam ederse veterinere götürürüm

Ceylinnn6

@sitedizayn sizin kediniz de bu hareketi yaptı mı veya yapıyor mu.?

Kubracet

Benim erkek british kedimde de aynı sorun vardı. 2 kere aynı hareketi yaptığını görünce veterinere götürmüştüm ve anal keselerinin dolduğunu söyleyip boşaltmıştı ve bu durumun tekrarlayabileceğini söylemişti, gerçekten de dediği gibi oldu. bir süre sonra tekrar aynı hareketi yapmaya başlayınca veterinerden aldığım antibiyotiği kullandım ve bir daha hiç tekrarlamadı. Bence sizin kedinizde de aynı problem olabilir, anal keseler uzun süre boşaltılmazsa yangı denen bir durum oluyor ve hem kediye hem size eziyet oluyor maddi manevi. Mutlaka veterinere götürün

Ceylinnn6

@kubracet kediniz kısır mı?.Bu durum her kedide mi oluyor peki?

edaquinnn

benim arkadasimin kedisinde de boyle bi sorun varmis kucuklugunden beri hemde. su an 7 yasinda. bu yasina kadar bisey olmadiysa bence bi hastalik degil bu ama yinede veterinerinize bi sorun bence:)

edaquinnn

benim arkadasimin kedisinde de boyle bi sorun varmis kucuklugunden beri hemde. su an 7 yasinda. bu yasina kadar bisey olmadiysa bence bi hastalik degil bu ama yinede veterinerinize bi sorun bence:)