Mamaya Alışma

Canimyavrum

Acana psifica kullanıp çocugu yemiyen warmı .yada yemediyse sonra alıştımı nasıl ve ne yapaarak alıştırdınız.yoksa hiç alışmadı eski mamaya dewammı ettiniz.

22 CEVAP

Canimyavrum

🤣🤣🤣🤣🤣 ister yeşinler ister aç kalsınlar demi 🤣🤣🤣🤣

cemremio

Acana yı önlerine koyun gidin, benimde aklım karıştı 😂

sitedizayn

ben sürekli aynı şeyleri, aynı markayı yemesinler diye yavruluklarından beri karışık veririm bir zararını görmedim, sevmediklerini yada iyi gelmeyenleri zaten tekrar almıyorum.
tahılsız olanları tercih ediyorum ama bazen az tahıllıda olabiliyor.
iyi markaları almaya çalışıyorum, bazen iyi bilinen bir markanında kedilere yaramadığı olabiliyor, hergün yarımşar paketde yaş mama veririm. sokak kedileri için aldığım bonacibodan arada bir ödül maması gibi verdiğim oluyor.
karışık mama vermek neden zararlı olsun ki bende anlamış değilim, zaten mamaların içeriklerine bakıyorsunuz bir sürü karışık şey var.

cemremio

Benim ikiside yemişti, sorun yaşamadık acaba ve orijende ama uzun süre aynı mamayı yiyince bıkıyorlar

Canimyavrum

Kısır kızım natures variety somonlu yiyor we çokta sewiyor yawru olan kesimde unigue beyby Cat yemesi gerekirken kısır olan kızın mamsına saldırıyor diye acana pasific ortak yenen Mama aldım fakat kısır olan kızınm sewmedi yawru olanda naturese saldırdgı gibi saldırmadı .şimdi kısır oln kızına sadece natures werirsem yawru olan pasificayı bırakıp naturese saldırıyor .ben işteyken acanayı yemiyecek kısır yememesi gerek yawru olanı. Yine ayrı odalardamj tutucam işten gelene kadar kafam allak bullak oldu🤦

cemremio

😂 Şaka bir yana bizde de öyle sıkıntılı bir durum var, birinin diğerinin mamasını asla yememesi gerekiyor ama evdeyken bile buna engel olmak imkansız. Ama sizde bu kadar kötü değil durum Allah'tan, acana yı tabaklarına koyun bakın bir duruma,mama değişimini kademeli olarak yaptınız değil mi

Canimyavrum

Öylemi çok zor ama hayır yapmadım çünkü yawru yine kısır olana gidiyor

Canimyavrum

Direk geçtim bakalım ne olcak ishal olurlarsa kiii kısır kızı. Hep boncuk kaka yapar sanmam ishal olacağını belki yawru olabilir.sıkımtılı tabi yawru yüzünden mahfolduk 1 aydır neler yapıyor bu mmaa konusunda yemeklere dalıyor et haşladım werdim bize ilişmesin diye biz yemege oturduk geldi kuru fasülye yemeğe yanıma bende etiyle onu diger odaya kitledim🤣🤣

Canimyavrum

Bgün başladık acanaya ama kısır kızım çok mutsuz🥺

sitedizayn

natures protein yağ oranına baktım aslında yavru kedide yese sorun olmaz, elinizdeki mamaları karıştırarak verin en iyisi.
acanaya alışmazlarsa natures ile devam edersiniz.
sokakta kaç tane kedinin mito ile büyüdüğünü gördüm, bende zaten bonacibo veriyorum, natures ile mito kıyaslarsak tabiki natures çok daha iyi.

cemremio

İnşallah sorun olmaz bu hızlı geçiş, benimkide biri yavru biri yetişkindi, böyle işler karışıyordu o zamanlar da sıkıntı olmamıştı, bir sonraki sefere acana nın başka bir çeşidini denersiniz

Canimyavrum

İnşallah olmaz bir sorun walla çok karıştı yawru aşırı fena ama çok tatlı hiç kıyamıyorum ikisinede istiyoeum aynı ortamda dursunlar ben yokken odaya kapatmak olmuyor

Canimyavrum

Natures kısır içeriği içinmi dediniz somonlu sitedizayn

sitedizayn

evet natures kısır somonlu kontrol ettim. emin olmak içinde kendi sitesinden kontrol ettim.
%36 protein %14 yağ fena değil yani yavru içinde.
örnek olması açısından mito %29 protein %13 yağ.

Canimyavrum

Öylemi anladım o zaman oda yiyebilir ,,acana karışık