Yardım Edebilir Misiniz?

Merhaba. 3 aylık civarı iken peşime takılan erkek melez zeki bir köpeğe bundan 7 yıl evvel bakmaya başladım. Kirada oturduğum ev bahçeli idi ve sorun yoktu. Ev sahibim evden çıkardı. Bahçeli ev aradım epey sonunda bulup yerleştim derken komşulardan biri 2 havlamaya şikayetçi oldu. Bu arkadaşımızın birde goldendan kızı oldu çok şeker. İkisine bir bakıyorum. Babasına çip taktırıp üstüme kayıt ettirdim hatta. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sahiplendirmekte istemiyorum ama borca girip daha yeni eve çıktım. Lütfen yardımcı olun bana. İzmirdeyim. Teşekkür ederim

2 CEVAP

AhsenAise

Sokak sesleri sınıfına giriyor köpek havlaması ,şikayet etseler de birşey elde edemezler ,sokakta oyun oynayan çocukların seslerine de karışır bu densizler ,şikayeti neticesiz kalır
Siz bulunduğunuz ilin belediyesine ilgili bölüme başvurup danışmanlık alınız ,yahut hayvan polisine danışınız,bize hayvan polisi köpek havlaması şikayetlerini kabul etmediklerini söylemişti

Ebru-c

Abimde aynı sorunla uğraşıyor 3 şikayette köpeği alıyorlar diye duydum ama kesin bir bilgim yok. Ben kedilerim için komşumla tartıştığımızda polise gidip sordum dedim nasıl bir yol izleyebilirim? Özellikle belirtmek isterim yanlış yönlendirmemek adına KEDİ olduğu için eğer arayıp da şikayetçi olursa en fazla gelirler belediyeden ses ölçümü yapılır, belirli bir desibel var üzerine çıkarsa ancak işlem yapılabilir demişti.